Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A miskolci Herman Ottó gimibe...

A miskolci Herman Ottó gimibe 4,8 átlaggal felvesznek? 7. -es vagyok és nagyon szertenék bejutni.

Figyelt kérdés

#tanulás #gimnázium #Herman Ottó Miskolc
2014. máj. 22. 19:18
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Szerintem az 5 éves angol az a tagozat, ahová a legkönnyebb bejutnia Hermanban. Itt is vannak bizonyos követelmények a szóbelire, de nem olyan nehézségűek, mint a kéttanra. A szövegértést és a nyelvtant mindenképpen gyakorold, valamint majd a felvételi tájékoztatón lesz egy lista a szóbeli témákról. Egy jelenlegi hermanos:)
2014. júl. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. júl. 3. 12:56
 13/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is a Herman volt az álmom ,de szó szerint,azonban amikor elkezdtem járni oda felkészítőre rájöttem,hogy az már nem az a Herman ahová az anyukám járt.A lányok már ,komoly' kapcsolatba élnek,fenék cici kint ,mini szoknya ,hatalmas melltartó ,amitől 3-szor nagyobb lesz a cicijük valamint nem tudom hova teszik a tandíjat meg az osztálypénzt -recseg a padló,hullik a festék a falról ,a táblák mozognak.Ennek ellenére sokan mondják,hogy jó suli.Lehet járbi szeptembertől minden tantárgyból felkészítőre,próbáld meg és meglátod .Gobdold meg jól.Végül a Hermant 7.-nek írtam be és az első helyre (Lévay

2014. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hamarabb elküldtem :-(.Szóva a Lévayba vettek fel azt írtam be az eslő 6 helyre .Gyönyörű :-*.Sok sikert és ne izgulj.Ha gondolod írhatsz üzenetet ,ha van valami kérdésed hisz 6hónapig csak

,odajártam'

2014. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, nem akarok semmiképpen sem átmenni sajátját védő vadasszonyba (8 évig voltam hermanos) de azért pár dolog a válaszodban kicsit szúrja a szememet. :)

Nyilván egy ekkora iskolában az emberek nem egyformák, vannak konzervatívabbak, és vannak kicsit lazábbak, de szerintem ez normális dolog, és én 8 év alatt csak nagyon elvétve találkoztam különösen kihívóan öltözködő/viselkedő személyekkel. Én a te szavaidból kicsit azt veszem ki, hogy téged zavar, ha középiskolások járnak valakivel, illetve hogy a nagyon konzervatív öltözködés híve vagy (én is elég konzervatív vagyok, de nem lehet minden ember egyforma, ezzel tisztában vagyok).

Egyrészt, NINCS tandíj, egyik állami iskolában sem, de tudtommal a Lévayban sem és a többi egyházi suliban sem, csak a magániskolákban van tandíj. Az osztálypénzt pedig NEM az iskola fenntartására fordítják a Hermanban, de a Lévayban sem, abból az osztály kiadásait finanszírozzák (kirándulás, pedagógusnapi ajándék, később tabló, szalag, ballagás stb.).

Másrészt ez egy iskola, amit napi szinten kb. 1000 ember használ, és a berendezések természetesen elhasználódnak, viszont ha valami elromlott, az vagy rögtön, vagy belátható időn belül megjavították, rendbetették. Veszélyes állapotú padlót sosem láttam, a "recsegés" pedig szerintem mindenhol jelen van, ahol 10 évnél öregebb a padlózat (bár amúgy én sosem hallottam recsegni, de lehet, hogy csak nem figyeltem) a falakat nyilván nem festik minden évben, de pár évente mindenképpen, ha a tábla elmozdult, szóltunk a gondnoknak, aki megcsinálta (néma gyereknek anyja sem érti a szavát).


Azért is vehetsz észre szerkezeti különbségeket a Herman és a Lévay között, mert míg a Herman egy állami iskola, addig a Lévay egyházi- egyértelműen, ha a Lévaynak nincsen valamire pénze, az egyház kipótolja, de az állami iskoláknak szerinted ki pótolja ki? Senki. Mivel mint fentebb tisztáztuk nincs tandíj se.


Ennek ellenére, hogy vannak dolgok, amik elromlanak (de meg is javítják őket), szerintem esztétikailag, szerkezetileg messze lekörözi majdnem az összes többi állam iskolát a városban (tapasztalat), mindig tiszta, jól felszerelt kellékekkel, ha valami elromolna, és tud róla a gondnok, megjavításra kerül, a tornacsarnok hatalmas és a sportszerekkel jól felszerelt, ott a természettudományos laborunk, könyvtár, díszterem, saját belső udvar és színpad, sportudvar stb.


Szóval én elhiszem, hogy neked a Lévay jobban elnyerte a tetszésedet, nagyon szép iskola, és jó is, nekem sincs vele semmi bajom, sokat járok oda rendezvényre, különtanárhoz is jártam oda és nekem is tetszett. De egy egyházi iskolát egy államival nem lehet egy napon tárgyalni szerintem! És oké, hogy te oda jártál 6 hónapig, de csak délutánonként, nem rendes tanítási időben, és csak heti párszor, a Lévayt pedig minden nap látod, tehát nem vonhatod le ugyanazokat a következtetéseket.

Én 8 évig voltam Hermanos, most ballagtam el :( de ha most rögtön újrakezdhetném, már mennék is vissza!

2014. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Természetesen bem ismerhetem úgy a Hermant ,mint te .Igen engem nagyon zavarnak az ilyen dolgok.A felületi észrevételeim mellet megkell említeni ,hogy jóval erősebb ,mint a Lévay.De a mai napig úgy érzem,hogy amikor odamentem olyan volt ,mintha hazamentem volna.A lévayba kellett fizetni iskolafelújításra egy bizonyos összeget,nem tudtam ,hogy a Hermanban nem kell .Én azért döntöttem a Lévay mellett ,mert a Hermanba járó lányok nagyrész nem az én értékrendemnek megfelelően öltözik és féltem,hogy cikiztek volna,mert bioszra szerettem volna menni és ott a lányok sajnos mind ,olyanok' voltak és ez nem csak külső alapján való megítélés.Elnézést kérek ,ha megbántottalak a véleményemmel.Megkérdezhetem hova mész továbbtanulni? :-)
2014. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok :)


Egyáltalán nem bántottál meg vele, tényleg, csak bántotta a szememet egy-két dolog abban, amit leírtál, persze tudom, hogy nem volt benned semmi rosszindulat :) Csak gondoltam elmondom én hogy értékelem ezeket a dolgokat :)


Egyébként ebben egyetértek, hogy bioszon a legtöbb a kicsit kirívó lányka, a mi évfolyamunkon is így volt - biosz-matek osztály volt, és két véglet volt az osztályban körülbelül, a nagyon plázacicás, meg a kocka, "nyomi" (nem szó szerint vagy rosszindulattal, de érted, mire gondolok). De egyébként nagy meglepetésemre kiderült ezekről a mindig-csinos-magas-vékony-tökéletes lányokról is, hogy nagy részük nagyon aranyos, kedves, jószívű, csak egyszerűen ők nem olyanok, mint én (na én sem vagyok lepukkant vagy igénytelen, de nem is követem mindig az aktuális divatot, no meg a magas-vékony-hosszúlábú szépségideált sem lehet rám húzni).


És egyébként szerintem (amennyire kívülről meg tudom ítélni) a Lévay nagyon jó suli, és az tetszik benne különösen, hogy sok közösségi, tanórán kívüli alkalom van, illetve több egy kicsivel a külföldi lehetőség is mint a Hermanban (ez persze annak tudható be, hogy a Lévay egyházi, istentisztelet, csendesnapok, táborok, lelkigyakorlatok, diakónia stb).


A győri Széchenyi István Egyetemre megyek kereskedelem és marketing szakra szeptembertől. Most már várom, de nagyon-nagyon nehéz volt a Hermanból elballagni, a miénk 8osztályos osztály volt, 11 éves korunktól jártunk együtt, igazi nagy család lettünk a végére, és minden, és mindenki hiányozni fog, az iskolaépület, a menza, konyhásnénik, takarítónénik, tanárok, az osztály, MINDEN. De ez az élet rendje. :')

2014. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindeninek,el fogok gondolkodni.:) Ha már itt tartunk,a debreceni TÁG-ról mit gondoltok?Oda lenne esélyem?
2014. aug. 13. 10:56
 19/25 anonim válasza:
Felvettek vegul a Hermanba?:)
2014. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Csak jovore fogok felvetelizni, most meg hetedikes voltam.De ugy nez ki, hogy inkabb a Toth Arpadba jelentkezem elsokent, mivel az meg a Hermannal is erosebb.:)
2014. aug. 19. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!