Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, melyik lenne a...

Mit gondoltok, melyik lenne a legkeresőképesebb (mind a kettőben jó vagyok/lennék szerintem)?

Figyelt kérdés

Két szakon gondolkodom, az egyik a cukrász volna, a másik pedig a sport és gyógymasszőr. Azért is kérdezem, melyikkel tudnék több pénzt kaszálni, mert akkor a másikat megpróbálnám pénzért (tanfolyami képzés), ez most az első OKJ-s szakmám lenne, ami ugyebár ingyenes. (Remélem érthetően tettem fel a kérdésemet x))

Köszönöm a válaszokat előre is.


(Tudom, hogy nekem kéne eldöntenem melyiket szeretném jobban csinálni, de itt sajnos (Magyarországon) nem ez a fő szempont.



2014. ápr. 2. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Szóval itt Magyarországon az a fő szempont, hogy ismeretlenül mit írunk le? Akkor legyen a cukrász.
2014. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát kössz, itt az lett volna a lényeg, hogy minden pozitív gondolattal együttesen melyik az a szakma, amelyikkel több pénzt szerzek, melyik éri meg nekem. Mint tudjuk, itt Mo.-n nem a legegyszerűbb elhelyezkedni és biztosra menni a cél érdekében, mert nem biztos, hogy jókor vagy jó helyen jó időbe. Szóval legyetek már óly kedvesek leírni a tapasztalataitokat, véleményeiteket mert így nem sokra megyek. Thx
2014. ápr. 2. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ebben nem bíznék. Elég sokat olvastam erről a témáról, és az igazság az, hogy mindenhol két tábor van.


cukrász:

+ keresett/hiány szakma, tök jól el lehet helyezkedni, ha bekerülsz egy híres cukrászdába Te vagy a király

- hiányszakma azért, mert a nagyrészük nem bejelentve dolgozik


Ami az igazság, hogy ebben a szakmában akkor tudsz érvényesülni, ha tehetséges vagy, sőt, művészi tökéllyel csinálod. Mert bizony az igazán profi cukrászok szinte művészek, és tényleg jól megy a soruk. Nagyrészüknek viszont marad az utcasarki cukrászda, vagy egy hipermarket.


gyógymasszőr:

+ magas óradíj, ha elmész egy hajóra vagy egy wellness szállóra, rövid idő alatt sokat keresel

- sok a kókler, aki gyorstalpalón végezte, így nagy a konkurencia, állami intézetekben el lehet helyezkedni, de éhbérért


Ami a realitás itt, hogy egy nem könnyű képzésről van szó, és valószínűleg magánvállalkozóként lehet csak tisztességesen keresni, de csak kiépített klienshálóval (mert hát a 2500Ft/félóra után még adózni is kell). Egyébként sem könnyű munka, fizikailag megterhelő. Hogy sportmasszőrként milyenek a lehetőségek pl. sportegyesületként, azt nem tudom, de elnézve a hazai sport-finanszírozást sokra nem számítanék. (egyébként tudtommal a sportmasszőrinek a gyógymasszőr előfeltétele)


Remélhetőleg kdierülhetett, hogy igenis az számít, hogy melyiket csinálod szívesebben, mert abban lehet nagyobb kitartásod és tehetséged, és abban tudsz inkább érvényesülni.

2014. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne legyél masszőr, ha a pénz az első. Így is van elég kókler pénzmániás idióta ki 12000Ftot kér 1 óra masszázsért, persze a vendég sírva menekül el tőle, és így rontja az én üzletemet és hírnevemet is.
2014. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2015. jún. 25. 19:27
 6/6 anonim válasza:
Idéntől a 2. Okj elvégzése is ingyenes, viszont (lehet rosszul tudom) a masszőr képzés, és még pár képzés így is úgy is fizetős.
2015. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!