Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy mechatronika...

Gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik éri meg jobban? Sokan mondják, hogy gépészből egyre több van, ám hallottam olyat is, hogy mechatronikai mérnökből meg nagyon kevés kell, és általában csak külön erre szakosodott cégeknél lehet elhelyezkedni, és később egy másik cég ezekkel a cégekkel végezteti az ilyen jellegű munkát, így spórolva a munkaerővel.
2009. dec. 14. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

mindkettő szopás de mindkettővel AZONNAL el tudnál helyezkedni.

Baromság hogy egyre több van

így is fejvadász cégekkel kell keresnem mérnököket...

2009. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugtató, tény, hogy többet lehet hallani hogy mekkora hiány van belőle, de sose lehet tudni tényleg milyen tendenciát mutat:)
2009. dec. 14. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több van? A francokat. Most lett felkapottabb a szakma.

Elfogsz tudni helyezkedni vele, és igen jó fizetést is kapsz mellé. Igen nem könnyű, de elvégre az ember azért megy egyetemre, hogy tanuljon.

Viszont a mérnök külföldön is mérnök. A bölcsész, a jogász meg szophat, mert eleve egy raklap van itthon (majd nézni fognak mikor elvégzik és nem találnak munkát) ráadásul külföldön se mennek semmire se vele.

2010. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a második felével én is egyetértek, úgy gondolom egy mérnöki végzettség és jó nyelvérzék nyerő párosítás.:)
2010. jan. 4. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:
inkább mechatronika...abban van a jövő. Intelligens gépekkel foglalkozik ami a mai iparban pótolhatatlan.
2010. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is azért mentem mechatronikára, mert "abban van a jövő", de gépészmérnökökre ugyanúgy szükség van/lesz. A mechatronikai berendezések statikus/dinamikus terhelésnek kitett részeit egy gépészmérnök (elvileg) optimálisabban meg tudja tervezni.
2010. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!