Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Stewardess szeretnék lenni,...

Stewardess szeretnék lenni, de hogyan induljak el e cél felé?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék stewardess lenni,és érdekel ez a szakma. 8.utan hova milyen suliba érdemes tovabb menni? vendéglátói vagy idegenforgalom?vagy csak sima gimi? FONTOS.! 8.utan lelehet rakni alap vagy középszintű nyelvizsgát a középsulira?S.O.S.
2014. márc. 9. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegy...érettségizz le minimum 2 nyelevet beszéljél...diploma kifejezetten előny..pl. nyelvszakos diploma..

és vagy ide jelentkezel

[link]

vagy

De nem feltétlenül kell az ok iskola hozzá...csak simán toborzásra jelentkezel amikor valamelyik légitársaság hirdet felvételt..a feltétételek között csak érettségi az angol meg eü alkalmasság szerepel a toborzásnál...de elárulom nagy előny a nyelvszakos diploma...

2014. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Persze a légiutaskísérő egy tipikus gyermekkori álom. Mire ott leszel, hogy munkát keresel már nem biztos, hogy ez akarsz lenni. Jómagam is steward vagyok. Iskolai végzettségnek csak egy érettségit kérnek, semmi mást. Viszont ebben a szakmában a nyelvtudás bárminél többet ér. Minél több nyelven beszélsz, annál jobban tudsz majd elhelyezkedni. 8. után én a gimnáziumot javaslom, ott sokkal jobb a nyelvoktatás és 16 éves korodban egy kis önszorgalommal simán leteszel egy középfokú nyelvvizsgát. A legtöbb gimiben egyszerre 2 idegennyelvet is tanulhatsz, a legtöbbre az angollal és a némettel mész. A Gimi után kell eldöntened, hogy akarsz-e diplomát vagy sem (én a helyedbe elvégeznék azért még egy fősulit/egyetemet). Nem kell turizmusra menned feltétlenül, de az is egy kis előnyt jelenthet itt.
2014. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso a valaszt!!:) most meg az idegenvezeton gondolkodtam ami meg tetszik...:)
2014. márc. 14. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!