Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri manapság építőmérnöknek...

Megéri manapság építőmérnöknek menni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék építőmérnök lenni, de tisztában vagyok a gazdasági helyzettel és nem akarok munkanélküli lenni. Szerintetek megéri?

2014. márc. 5. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyon nem.
2014. márc. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez a kérdés nem ilyen egyszerű kedves kérdező! Az első válaszoló röviden tömören összefoglalta azt, amire a jelenlegi építőipar aktivitásából lehet következtetni: kevés megrendelés, beruházás, pangás van országszerte, az ingatlanpiacon túlkínálat van, senki sem akar még venni se, nemhogy építkezni, az embereknek egyszerűen nincs pénzük, ha pedig van egy állami megrendelésű beruházás amire pályázatot írnak ki, azt már most lehet tudni, hogy kik kapják (Simicska és bandája, stb.).


DE! és itt van a lényeg!


Maga az hogy építőmérnök, mint szakma, annyira összetett, sokrétű, hogy tulajdonképpen nem is létezik. Tehát olyan, hogy építőmérnök, nincs.

Ezt az egyetemen mondta egy előadáson a professzor, hát ő tudja.

A mondanivalója lényege az volt, hogy ez a szakma rettentően szerteágazó: a három fő szakirány (szerkezet, infrastruktúra, földmérés) sok-sok szakágra oszlik, most nem tudom felsorolni, de vannak statikusok, magasépítők, útépítők, vízépítők, hídépítők, földmérők, kivitelezők, talajmechanikusok stb stb.


És ez a képzés tényleges tudást ad, rálátást a dolgokra, nem tudom hogy mondjam, máshogy másilyen szemszögből nézed utána a dolgokat.


A hvg-ben volt egy cikk még tavaly ami pont a mérnökök munkábaállásával foglalkozott, és ott bizony az építők és az építészek voltak a legrosszabb helyzetben, de a cikk végén egyértelműen arra következtettek, hogy pár éven belül látható növekedés fog lejátszódni az építőiparban.

Az építőmérnökök nagyrésze pedig kiöregedő korban van, szóval pár év és kelleni fognak az új mérnökök.


Gondolj bele, ha 2014ben felvesznek és 2019re elvégzedm az 5 év és ennyi idő alatt nagyon sokminden történhet az iparban.

A munkába állás pedig nagyon sok mindentől függ, hol keresel állást, Bp-en vagy vidéken, milyen a konkurencia az adott városban stb.


Szerintem igenis megéri ezt választani! Hogyha érdekel ez a szakma, akkor válaszd ezt, mert nagyon sok szépsége van!


üdv, egy építőmérnök hallgató

2014. márc. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egyik előadónk is pont ugyanezeket mondta előadáson, mint az előőz válaszoló:

- néhány év alatt sokat fog javulni a helyzet

- a kiöregedő generációt ő is megemlítette


úgyhogy mindneképpen megéri :)

2014. ápr. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!