Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most van a felvételi! Manapság...

Most van a felvételi! Manapság milyen szakokat érdemes választani? Tippek?

Figyelt kérdés

Debrecenbe fogok menni tovább tanulni az egyetemre,de ott nem igazán van olyan szak amit szívesen csinálnék.Tudni kell,hogy nem lesz 400 fölötti pontom és én olyan 310pont körülre tippelnék.Elképzelésem sincs mire adjam be.

Lányos szakmára gondolok,mivel lány vagyok :D


2014. febr. 10. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ehhez elsőnek azt kéne tudni, mi érdekel téged? Mi az, amit szívesen csinálsz? Ezt ismeretlen emberek nem tudják - és nincs olyan szakma, amit jól lehet űzni, ha rühelled - mégpedig ha rosszul csinálod, a legsztárabb diplomával is éhezni fogsz :)
2014. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért vagy biztos abban, hogy 310 pont körül lesz, ha nem tudod milyen szak érdekel, ezáltal azt sem tudhatod, hogy mik a felvételi tárgyak?

Miből fogsz érettségizni, mi lesz a választottad?

2014. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig azt mondtam volna, hogy olyat válassz amit szívesen csinálsz. :/ Az lenne a legjobb ugye.:)
2014. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy lányos szakma.


Ha ennyire nincs fogalmad arról, hogy merre akarsz menni, akkor inkább egy OKJ-st válasz. Sokkal kisebb elkötölezettség, ha közben eszedbe jut hova akarsz menni, még nyitva állna előtted a kapu és jó eséllyel előbb jutsz munkához vele.


Ilyen "fogalmam sincs mit akarok, meg itt van ez az egyetem Debrecenben, hát oda megyek" motivációval semmi értelme nincs egyetemre menni, csak rosszul jársz vele, arról nem is beszélve, hogy 310 pont édes kevés komoly szakra...(mármint nem a bejutáshoz, hanem, mint előttudás, persze még mindig be lehet hozzni egyetem alatt, de ahhoz pedig az kell, hogy érdekeljen a szak...)


Amúgy pedig vegyészmérnök. Sok hölgyemény választja, jó elhelyezkedést ajánl, 310 már elég oda, Debrecenben is van és remélhetőleg rekord sebességgel fog ráebrészteni arra, hogy a legjobb szak is rémálom, ha nem azért csinálod, mert érdekel.

2014. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Lányos szakmára gondolok,mivel lány vagyok :D"


Egy igen butácska lány. Na az ilyenek azok akiknek semmi keresnivalójuk a felsőoktatásban. Először szakot választunk, soha nem egyetemet! Arról nem is beszélve, hogy nem az utolsó pillanatban kell nekiállni azon agyalni, hogy mi legyél. Volt rá négy éved! Te képes lennél elhivatott lenni egy olyan szak irányába amit csak azért jelöltél, hogy jelölj valamit? Ja persze tudom, manapság minden hülyének diploma kell, mert az a trendi, aztán lehet vele villogni az ezerszer értelmesebb munkát végző szakmunkás előtt (én reál egyetemi szakra járok, mielőtt valami leendő hamburgersütő belém kötne).

Arról nem is beszélve, hogy 310 pont az semmi. Egy közép négyes, meg egy közép ötös érettségi jó esetben a két kedvenc tárgyadból, a vicc kategóriájú érettségin...

Szerintem tök felesleges egyetemi szakot jelölnöd. Lehet, hogy felvennének valami büfé-ruhatár szakra, vagy valami alacsonyabb ponthatárú műszakira, de minek? A büfészakot végig orgiáznád, majd kapnál egy diplomának csúfolt budipapírt, a műszakiról pedig első év után olyan szép ívben repül a magadfajta, hogy öröm nézni. Továbbá mi az a lányos szakma? Manapság amikor akár egy nő is lehet ortopédus sebész, akkor már ostobaság lányos szakmákról beszélni.

OKJ-vel, többet érsz, mert normális diplomához jelenleg nagyon kevés vagy.

2014. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!