Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bár tudom nem ide tartozik,...

Bár tudom nem ide tartozik, de itt válaszoltok a legtöbben! Milyen szakot érdemes választani manapság egyetemen?

Figyelt kérdés
Lány vagyok
2014. febr. 10. 20:42
 1/7 anonim válasza:
műszaki
2014. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
reál szakokat, ha van agyad a matekhoz, kémiához vagy fizikához
2014. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hiányszakmák listáját
2014. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Írtam sokat erre nem küldte el -.- F_aszom....

Röviden: Ne az alapján válassz mennyit keres mit érdemes, mi a trendi meg mit tudom én, hanem mi szeretnél lenni ill. mit csinálnál szívesen. Ne az legyen, hogy a k_urva életbe megint menni kell dolgozni, hanem örömmel menny, hogy a francba szabadság...

Én meg van mi szeretnék lenni már nagyon rég, nem azért fogok kimenni dolgozni ( persze ez is benn lehet ), mert több a fizetés vagy nem csak azért, hanem szimplán földrajzi okok.

Mindent lehet csak akarni kell, szóval ha meg van mit csinálnál szívesen szerintem legyél az. Én legalább is így gondolkodok... Persze asztronauta meg ilyenek már neccesek, remélem nem ennyire extrém vágyaid vannak, ha vannak. :D

Lehet Te másképp látod persze, de én így.:)

2014. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadóval nagyon nem értek egyet. A romantikus, nagy hollywoodi filmekben ez biztosan így van. A valóságban sajnos nem. Ha például nagy vágyad, hogy szociális munkás légy, akkor valószínűleg az egész életed lemondásból fog állni. Nem lesz elég a fizetésed semmire, boldogtalan leszel attól, hogy nem jutsz egyről a kettőre, stb.

És az életed nem csak munkából áll. A legérdemesebb valamilyen INFORMATIKAI, GAZDÁLKODÁSI (és nem közgazdasági!!!) vagy esetleg MÉRNÖKI szakokra menni. És ezek mellett nyelveket tanulni, legalább kettőt szakmai szinten tudni. És hidd el, hogy a saját lakás, autó és az évenkénti nyaralás, valamint az, hogy a gyerekedet be tudod iratni majd tánctanfolyamra, vagy mit tudom én hová, kárpótolni fog azért, amiért nem a nagy életcélodat követted és lettél szociális munkás (elnézést kérek tőlük, nem a szakmájukkal van a bajom, csak sajnos nem célszerű ezt választani, mert se pénz, se perspektíva,se megbecsülés társadalmi szinten)

2014. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó, de ha nem szociális munkás akar lenni, akkor már más.:D

De egyébként nem tudom pl. mellettünk Ausztriába mennyit fizetnek érte... nem csak ez az ország van. Ott pl. lehet lehetne olyat, hogy 1 hét itt 1 hét ott... De nem tudom ott mennyit fizetnek nem vagyok képbe. Meg lehet a kérdező itthon szeretne maradni.

Ha így van és meg lehet élni abból, amit szeretnél f_asza, ha nem lehet, mást kell keresni ami valamennyire még tetszik és fizet. Szerintem.... :P

2014. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha itthon akar maradni, akkor a szociális munkás mellé vehetném az összes tanárszakot, orvosit, bölcsész szakok nagy részét, társadalomtudományi szakok nagy részét és olyan természettudományi szakokat, mint földrajz, biológia, kémia és társaik. Vegyészmérnök, informatikus, gazdálkodási szakok valamelyike jelenleg elég biztosíték ahhoz, hogy pályakezdőként elhelyezkedj egy olyan helyen, ahol lesz előrelépési lehetőség, fejlődés és kihívás.
2014. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!