Mit gondoltok ezek a szakok egymáshoz viszonyítva milyen nehézségűek?
Én ÁOK-s vagyok SE-n, van két VIK-es haverom. Eléggé lenézik az orvostanhallgatókat, hogy nekünk csak magolnunk kell stb., örökké versengenek, hogy kinek nehezebb.
Ennek köze lehet ahhoz, hogy szegényeknek nemigen van magánéletük, kb. szobanövényként funkcionálnak (ezt nem én mondom, ők mondták:), szóval az egyetlen büszkeségük az életben, hogy milyen rohadtul nehéz szakra járnak, még az építészmérnöki is gyerekjáték a VIK-hez képest. Nincs szívem elvenni tőlük ezt az apró örömöt, úgyhogy nem vitatkozom :)
Azért ez a két szak elég távol áll egymástól...
Szerintem az ÁOK izgalmasabb, érdekesebb, na meg emberekkel foglalkozol (vagy kutatsz), szociálisabb hivatás. ÁOK-n sem pezseg nagyon az élet, de VIK-en meg aztán végképp nem, ezt is kalkuláld bele. Ezt a szakot főként kockák választják, VIK-es lány nem is igen van.
Mindkettő nehéz a maga módján, a VIK nagyon matekos, nagyon jó logikai készséget igényel, tény, hogy nagyon okos emberek járnak oda.
Az ÁOK első két éve borzalom, rengeteg dolgot kell tudni, az összefüggéseket itt is át kell látni, nem elég magolni. De matek nincs. Viszont később (itthon) kevesebbet fogsz keresni, az érzelmi megterhelés pedig jóval nagyobb. Empátia nem árthat!
Én csak egy tényt szeretnék közölni, ami szerintem elgondolkodtató. Van egy villamosmérnökis ismerősöm. Nagyon szorgalmas és kitartó és egyben rettenetesen buta is. Ez nem leszólás, vagy rosszindulat, hanem tény sajnos és ezzel ő is tisztában van. Ennek ellenére úgy döntött, hogy diplomát szeretne és szerezni is fog. Csak a viszonyítás kedvéért. Az érettségire éjjel-nappal tanult 2 éven keresztül. Állandóan. Nem volt karácsonyi, húsvéti pihenés, akkor is tanult. Közép matematikával és közép biológiával ment el villamosmérnökire. Négyest egyetlen tárgyból sem sikerült szereznie, mindegyik eredménye csak rosszabb volt. Azzal a rengeteg tanulással épphogy át sikerült lépnie a ponthatárt, ami nem túl magas, sőt. Épphogy a minimum felett van, legalábbis azon az egyetemen, amelyikre ő jelentkezett. Én elhiszem, hogy egy nehéz szak a villamosmérnöki is, de normális esetben ilyen képességű embernek nem szabadna elvégeznie, hiszen ez valamennyire a szak nehézségéről is árulkodik. Ráadásul ennek az illetőnek a logikája csaknem a nullán van. A magoláson kívül más nem megy neki. A matematikát és a fizikát világ életében utálta, de ez kell ahhoz, hogy olyan diplomát kapjon, amit még manapság is viszonylag jól megfizetnek és elismert. Na jó..ez nem teljesen igaz, mert nem ezért ment villamosmérnökire. Ez volt az utolsó hely, amit bejelölt. Az összes többire nem vették fel. Neki rettenetesen nehéz, de minden vizsgáján átmegy valahogyan. Azért az orvosin ez nem működik. Oda eleve fel se vesznek ilyen képességű embereket és nem mondhatjátok azt, hogy villamosmérnökin úgyis ki fog bukni, mert ha eddig nem bukott ki, akkor nem is fog. Nem elsőéves.
Nekem más viszonyítási alapom nincs, mert nem járok villamosmérnökire. Nyilván ez, amit leírtam egy szélsőséges eset, mert a nagy többség nem ilyen, de nekem akkor is furcsa egy kicsit.
Utolsó: ilyenek orvosin is vannak.
Én (bocs, első válaszoló vagyok :) most elsősorban nem a bukdácsolókból indultam ki, hanem azokból, akik komolyan veszik és odateszik magukat. Az én egyik VIK-es haverom nagyon okos srác, demonstrátor is, ő is ki van akadva, hogy mekkora kretének is vannak náluk is.
Orvosit is eltudja végezni olyan is, aki bár kretén, de nagyon akarja a dr. titulust. ilyenek mindenhol vannak sajnos.
Szomorú :(
Egyébként már nem tartom jó ötletnek, hogy bevezették a két emelt szintű érettségit. Pedig korábban támogattam nagyon. De a tavalyi év felvételi pontszámai megmutatták, hogy többet ártottak, mint használtak vele.
Hiába csinálták meg a felvételizők a két emelt szintűt, a teljesítményük nem javult, legalább az egyiket olyan sz*rra írták meg legtöbben, ami tudásban nem jobb egy 80%-os középszintűnél. Azt is fakultációval meg ilyen-olyan magántanárral, nem egyedül. Az ilyenek közül most sokan elvéreznek nálunk is, SOTE-n...
Mivel rettentően gyengék lettek az érettségik, ezért a pontszámok csökkentek, a helyeket meg ugyanúgy fel kellett tölteni. Összességében a 2013-as korosztály nem jobb, mint mi (én egy évvel korábban kerültem be), hiába támasztottak nagyobb kihívást eléjük.
Így, hogy a közpiskolai oktatás a béka s*gge alat van, hiába növelik az rettségi követelményeket. És így csa egyrészt az egyetemek szívnak, mert nekik kell leépíteni a sok oda nem való embert (holott az egyetemnek nem ez lenne a funkciója, és a képzés is drágább), másrészt a hallgatók is szívhatnak, mert a kínkeserves erőfeszítéssel el is jutnak a másodévig, az már nem biztos, hogy menni fog, ebben az esetben meg fizethetik vissza a milliókat a szerződés miatt.
Tehát ez a radikális pontszámcsökkenés a hallgatói szerződéssel együtt a legnagyobb kiszúrás sok hallgatóval szemben. (#1 voltam megint)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!