Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemeken az alap biológia...

Egyetemeken az alap biológia szakon (3évesen) mennyi kémia van? és ezek milyen nehézségűek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

oktatas-->biológia alapszak-->mintatervek, biológus szakirany

ott vannak a targyak, szerintem a többi tudomanyegyetemen is hasonló lehet a felépítése a szknak. Nem ide jarok, úgyhogy nem tudom megmondnai, hogy mennyire nehezek, de azt mindenképp latod, hogy mennyi. Nalunk BME-n biomérnök szakon a kémiaval (és a matekkal) próbalnak meg mindnekit kiszórni, szerintem mashol is így megy ez, úgyhogy ne szamíts nagyon könnyű kémiara, ha eddig nem tanultal belőle semmit. (ha viszont tanultal, akkor nem lesz nehéz)

2011. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Alap szervetlen és szerves kémiát kell tanulni! És persze biokémiát, ami nagyon-nagyon nehéz! :S Meg van alap fizikai kémia is, ami meg.. :D Szóval van kémia bőséggel. Én vegyészként végeztem SZTE-TTIK-n, most megyek biológia szakra szeptembertől EKF TTK-ra és a tantervben bőven van kémia. de iskola függő a dolog.
2011. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
DE-TTK-n például első félévben bevezetés a kémiába, szerves kémia, kémia labor, második félévben analitika, szerves kémia labor, biokémia, később analitika labor és szakiránytól is függ mennyi kémiát kell tanulnod pl. ökológián jóval kevesebbet mint molekuláris biológián de ha érdekel és van egy jó alapod viszonylag könnyen teljesíthető
2011. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves 8. leszűrte a lenyeget es neki is ha jol olvasom hasonlo tapasztalatai vannak. Okos egyetemista lanyok is szinte mindig csak a partyfiukra buknak. Ez erthetetlen szamomra. Mintha ilyenkor itt sem lennék, mert levegonek neznek. Akarmilyen jo dumat hozok elo, akkor is csak a szepfiut vizslatjàk, sasoljàk. Mar megőruluk, hogy a rendes, okos es kedves lanyok nagy resze is ilyenné vàlt, vagy azà kezd vàlni. Mit lehet tenni?
2012. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!