Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki érettségizett emelt szinten...

Ki érettségizett emelt szinten biológiából?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy tanárral készültél fel vagy magadtól.

Milyen könyvekből készültél?


2009. nov. 27. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
én, még 2007-ben. pár alkalommal külön biosztanárhoz is jártam. oláh zsuzsa könyveiből tanultam.
2009. nov. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én, én teljesen magamtól készültem fel, a középsulis könyvekből, viszont nagyon jó biosztanárom volt :)
2009. nov. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
a kovács pisti.
2009. nov. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És hány %-os lett az érettségitek?

Igazából idén érettségizek, de bioszból még csak közép szintre megyek, majd jövőre szeretném az emeltet, mert most úgysem sikerülne jól.

Igazából az érdekelne, hogy van-e olyan könyv, amiből egyedül fel tudok annyira készülni, hogy 85% legyen minimum.

Köszi a válaszokat. :)

2009. nov. 28. 10:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, Kovács Pisti eredménye kölönösen érdekel. ;)
2009. nov. 28. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül készültem (illetve jártam faktra, de annak nem sok köze az eredményhez), 95%-os lett. Nagy fehér kétkötetes Szerényi-féle könyvből készültem meg Biológia 3 esszékönyvből. ( [link]

A Szerényis az baromi nagy könyv, rengeteg olyan dolgot tartalmaz, amit nem kell tudni érettségire, csak mivel eléggé érdekelt a biológia, ezért megvettem:) A fontos részeket többször olvasgattam/tanulgattam, a kiegészítő részeket meg elolvastam egyszer-kétszer, így több rálátásom lett a dolgokra:)

Amúgy állítólag nagyon jó könyv az új Panemsulis, meg én szerettem az Irány az egyetem könyveket is (eleinte ezt nézegettem, de aztán megvettem a Szerényiset).

2009. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 2008-ban érettségiztem biológiából emelt szinten. 80%-os lett, sehogy sem készültem rá. Ami a 4 év gimi alatt rámragadt azt kapták vissza(jó talán érettségi előtt 2 héttel átolvastam az addigi gimis könyveimet). Szerintem a jó tanár fontosabb, mint a jó könyv. Jelenleg egyetemen biosz szakos és a mostani tanáraim szerint a legjobb könyv, amiben tényleg minden benne van az a Lénárd Gábor féle biológia-tankönyvsorozat. Nekem is ilyenem volt. Minden benne van, ami kell, nincs sok felesleg és érthetően fogalmaznak.
2009. nov. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!