Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki, aki emelt szinten...

Valaki, aki emelt szinten érettségizett biológiából, az el tudná mondani, hogy milyen volt?

Figyelt kérdés
Kb. miről kellett beszélni, kísérletek közül mit kérhetnek, szükség volt számológépre? stb.
2010. jún. 5. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam.

A tétel: szén körforgás, mivel követhetjük nyomon egy C atom útját, ökológiai kapcsolatok példákkal (szimbiózis, antibiózis stb..)

B tétel: DNS szerkezete, humán genom projekt meg pár kérdés.

Volt számolás is, szóval kell számológép.


Kísérletek pedig emelt szinten nincsenek, max úgy, hogy egy szöveget kapsz róla és elemezgetni kell meg kérdésekre válaszolni. De nem kell kísérletet elvégezni.


Ha felmész felvi.hu emelt biosz fórumára, ott vkitől biztos el tudod kérni a régi érettségi tételsorokat, amiket összegyűjtöttünk anno...

2010. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szió! Én hétfőn voltam belőle. 'A' tételben Populációkról volt szó, K és R stratégisták, populáció fogalma és jellemzői, ideális populáció, Hardy-Weinberg szabály, kellett számológép, mert ehhez kötődően volt egy RH-s számolás.

B tételben (ez volt ugye a szöveges), a biológiai oxidációról volt szó, jobbára inkább a citrátkörről.


Sima ügy volt:D

2010. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most esett le, h hétfőt írtam, pedig pénteket akartam...:D bocsi...:D
2010. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi, köszi:D én kedden megyek és totál összezuhantam, hogy nem tudok semmit.:S:S majd meglátjuk.
2010. jún. 6. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell összezuhanni:) én is rettenetes mód paráztam, mert írásbeli nem úgy sikerült, ahogy gondoltam, de a szóbelivel nem volt semmi gond. Csak gondolkodni kell logikusan, a többi megy magától:)
2010. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
stresszhelyzetben nem igazán megy nekem a logikus gondolkodás:( kedden kiderül.
2010. jún. 7. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!