Mit tanítanak a kommunikáció és médiatudomány szakon?
Általában kommunikációt és médiatudományt.
A végzett hallgatók jelentős részével találkozhatsz a mcdonalds pultjának másik oldalán. Nem ajánlom, hogy ilyesmit tanulj.
Igazad van ha tévés akarsz lenni akkor a komm. média szak a leginkább oda passzoló végzettség. viszont azzal tisztában kell lenned hogy ez nem egy nehéz szak nem igazán fogsz komolyan nehéz tárgyakat tanulni inkább a gyakorlatokon belelátsz a műsor készítésbe, riporteredésbe. Aztán vagy van tehetséged az ilyen pályához vagy nincs, ha nincs akkor is elvégzed mert nem komoly a szak, csak állásod nem lesz vele soha rendes helyen. Azt meg fontold meg jól, hogy az RTL a vágyad..de nem csak a tied..oda évente végző komm. média szakos hallgató közül több száz szeretne bekerülni, tehát egy ilyenre állásra a józan ész szabályai szerint kevés az esélye valakinek. (persze kivételek lehetek mindig)
Erre nem alapoznék jövőt a helyedben, mert ahogy előttem szólók írták, ezzel a szakkal mondjuk 90% hogy mekiben fogsz dolgozni, 9,9% hogy valami netes lapnál századik hamis hír generáló leszel, ahonnan nincs továbblépés. És kb. 0.1 % az esély arra hogy valamilyen vezető (normális) médiumnál akár RTL akár nagyobb újságnál sikerüljön egy gyakornoki állást megcsípned.
Ezért menjél valami normális szakra amivel el is lehet helyezkedni..ha felvettek a normális szakra és tanulsz haladsz, és továbbra is annyira vonz a komm.média szak akkor párhuzamosan jelentkezzél komm médiára és folytasd a tanulást két szakon egyszerre párhuzamosan.(hidd el bírni fogod mert nagy nagy valami a kom média szak)
Ha végeztél meg majd kiderül hogy te leszel e azaz 0,1 % akinek lesz jó állása kom médiával, vagy hálás leszel azoknak akik lebeszéltek a kom médiáról mert a másik szakoddal fogsz elhelyezkedni.
"Normális" szak (gondolom szakot értettél és nem tárgyat)
Nos attól függ hogy miben vagy jó..mert ahogy előttem szóló írta pl. egy gazdasági diplomával lehetnél gazdasági újságíró...de lehet hogy utálod a matekot és kínlódnál vagy kibuknál ilyen típusú szakról...(ezt én nem tudhatom)
Egyébként szinte bármilyen szak szóba jöhet szerintem
Csak példákat írok...ha mennek a nyelvek akkor pl. egy osztatlan tanárképzésre két nyelvvel..vagy ha érdekelnek a természettudományok akkor mehetnék vegyészmérnök alapszakra..vagy egészségügyi pályák közül is válogathatsz (pl. léteznek egészséggel kapcsolatos műsorok ha van eü diplomád akkor egy ilyen műsor szerkesztésébe kilométerekkel több esélyed van bekerülni mint csak a kommunikáció szakkal..) De szóba jöhet a közigazgatás alapszak vagy a jogi egyetem is..ebbe az irányba is van újságírás meg műsorok..szóval kombinálni kell a dolgokat úgy nőnek az esélyeid...
Ha meg végkép nem jön össze hogy valamilyen műsorszerkesztés vagy újságírás irányba elhelyezkedj akkor még mindig ott marad a végzettséged amivel könnyebben találsz munkát. Igaz manapság mindent szidnak hogy túlképzés van, de végzettség nélkül meg egyenesen 0 az esély egy jó állásra...tehát gondold meg és bölcs döntést hozzál.
Komm. média mintatanterv pl a BKF-en az alábbi tárgyakból áll (de a többi suliban is kb. ez csak az oktatás színvonala tér el egyes iskolákban)
Társadalomismeret (Ember és társadalom)
Filozófia
Szociológia
Pszichológia
Szociálpszichológia
Ált. kommunikáció elmélet
Politológia
Etika
Jogi és igazgatási ismeretek
Közgazdasági ismeretek
Európa tanulmányok
Társadalomtörténet
Magyarország története I. (társadalom- és politikatörténet
1867-től)
Művelődéstörténet
Vallásismeret, egyháztörténet
Elemzési technikák
A társadalomkutatás módszerei, forráselemzés
Kommunikációkutatás
Kommunikációs készségfejlesztés
Informatika I.
Informatika II.
Retorika és beszédművelés
Kommunikációs technikák I.
Kommunikációs technikák II.
Írásgyak., gyak. újságírás I.
Írásgyak., gyak. újságírás II.
Egyetemes sajtótörténet
Magyar sajtótörténet
A kommunikáció fontosabb színterei
Személyközi és csoport kommunikáció
Hálózati kommunikáció
Tömegkommunikáció
Kultúraközi kommunikáció
A kommunikáció fontosabb eszközei
Vizuális kommunikáció, prezentáció, vizuális esztétika
A kommunikáció fontosabb funkciói
Marketingkommunikáció, reklám ism.
PR ismeretek
Prezentáció
A kommunikáció interpretációja
Szemiotika
Hermeneutika
Nyelvtudomány
A társadalmi kommunikáció
Társadalmi kommunikáció
Szakmai elméleti ismeretek összesen:
Csoportos szakmai gyakorlat I.
Csoportos szakmai gyakorlat II.
Csoportos szakmai gyakorlat III.
Csoportos szakmai gyakorlat IV.
Csoportos szakmai gyakorlat V.
Egyéni szakmai gyak.(téli 2 hét)
Egyéni szakmai gyak. (nyári 4 hét)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!