Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjünk új életet a...

Hogyan kezdjünk új életet a barátommal?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, most fogok végezni egy vidéki gimnáziumban. Erős iskolába járok, jók a jegyeim, tehát szinte az összes szakra biztosítva van a helyem. A barátom 21 éves, 2 éve végzett és nem tanult tovább, szakmunkás végzettséggel dolgozgat főleg alkalmi munkákat. Ez lesz a 4. évünk együtt és mindenképpen együtt képzeljük el a jövőt, szeretnénk összeköltözni ténylegesen (eddig hol egyikünknél, hol másikunknál laktunk) és új életet kezdeni. Mivel nekem fontos a továbbtanulás így vagy rögtön mennék egyetemre és Ő jönne velem dolgozni, vagy levelezőre járnék és mellette Én is dolgoznék, esetleg halasztanék és addig élnénk az életünket, keresnénk egy kis pénzt. A terveinkhez azonban csak konkrét elképzelés nincs, tehát nem tudjuk hol kezdjük el az új életet... Gondolkoztunk magyar nagyvárosokban, de Pestet ha lehet hanyagolnánk.. Ezenkívül külföld is szóba jött, de nem tudom hova lenne érdemes menni. Ausztria? Németország? Anglia? Ha az adott országban egyetem is lenne jó feltételekkel az plusz pontot jelentene... Remélem valaki el tud látni pár jó tanáccsal! Ivett 19/L
2013. dec. 12. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáljatok meg minél reálisabban hozzáállni a helyzethez. Nem vagytok elég stabil helyzetben ahhoz, hogy külföldre menjetek, se tanulni, se dolgozni. Nem biztos, hogy megéri. Van konkrét ötleted, hogy mit akarsz tanulni? Ha nincs, akkor egyértelműen semmi értelme még külföldön gondolkodni. Hidd el, én ismerek sok olyat, akinek úgy se jött be, hogy közben anyuci-apuci anyagi tőkét biztosított a dologhoz. Nektek, ha jól olvasom, még az sincs. Sok boldogságot kívánok nektek, de ez kemény meló lesz. Lehet, hogy érdemesebb egy évet dolgoznod a barátoddal együtt, addig is nézelődni a világban, hátha konkrétabbá válnak a terveitek.
2013. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért hiszitek azt, hogy külföldön annyival jobb. Ott is ugyanúgy lennének anyagi problémátok, ha nincs anyuci - apuci, hogy pumpolja a zsebeteket pénzzel. Az meg pláne bizonytalan, hogy azt sem tudod, hogy mit akarsz tanulni. Alkalmi munkákból itthon is nehezen lehet megélni, külföldön meg pláne. Szerintem költözzetek Pestre, nem mondom, hogy ott annyira jó, meg a nagyvállalatok igazgatói rohannak utánatok, hogy munkát ajánljanak, de azért egy fokkal könnyebb, mint vidéken. Nem olyan rossz hely az. :)
2013. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tovább kell tanulnod mindenképpen.Államilag finanszírozott nappali képzést kellene választani, ott ösztöndíjad is lenne, és ha rászoruló vagy szociális ösztöndíjra is számíthatnál. Jó lenne, ha legalább a továbbtanulás irányát eldöntenéd. A párod meg dolgozhat ott, ahol te tanulsz. Nem biztos, hogy később lesz elég motivációd a tanulásra, ha most nem kezdesz el valamit.
2013. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!