Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy válik valaki katonapszich...

Hogy válik valaki katonapszichológussá? Mi maga a katonapszichológia?

Figyelt kérdés
egyáltalán maga a képzés hogy érhető el, mennyiben más a felkészülés az általános pszichológustól, stb.

2013. nov. 15. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit szerintem külön nem lehet tanulni, pszichológiára járok, életemben nem hallottam még így egyben ezt a kifejezést. Mit értesz alatta, mivel foglalkozik egy katonapszichológus? Pszichológiai alkalmasságot vizsgál, valamint terapeutaként működik a katonaságnál? Csak mert ha ebből áll a munkaköre, akkor egy "mezei" pszichoterapeutáról van szó, maximum annyiban különbözik, hogy kicsit jobban beleássa magát a katonáskodásba, és az ezzel járó traumákhoz jobban ért, mint azokhoz, hogy "szakított velem a párom" és "anyám elnyom" stb.
2013. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erről már én is hallottam, én csak úgy tudom elképzelni hogy sima pszichológus aki a katonásságnál dolgozik, esetleg van valami tapasztalata vagy mit tudom én
2013. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A betöltött munkakör és a végzettség keveredik itt mint fogalom.

Nincs olyan hogy "katonapszichológus végzettség"..az csupán annyit jelent hogy olyan pszichológus aki katonaságnál helyezkedett el dolgozni (de bárhol máshol is elhelyezkedhetne pszichológusként)...hasonló a fogalom a börtönorvos kifejezéshez...ez sem egy külön szakorvosi képzettség csak annyi hogy olyan orvos aki nem a civil életben helyezkedett el dolgozni hanem egy bv intézetben.

2013. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!