Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnöki egyetemre...

Vegyészmérnöki egyetemre megfelelő-e a középszintű matekérettségi és az emelet szintű kémia érettségi?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem elég volt :) felvettek, itt vagyok 2. éve, eddig minden tantárgyam megvan, mondjuk én faktos voltam matekból. am bme-re akarsz jönni?

mert ha igen, akkor segíthetek ;) meg kérdezz nyugodtan

2009. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló!

Köszönöm válaszod és segítséged!:)


Kérlek mondj el mindent: mennyire nehéz bejutni? , Van alkalmassági vizsga? , mennyire erős a matek? , Elég matekból a középfokú érettségi? , mennyire nehéz bent maradni?


Előre is köszönök minden segítséget! :)

2009. nov. 16. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:

alkalmassági vizsga nincs, csak laborban kell munkavédelmit írni, de az kb olyanokból áll, h mit teszel, ha ég a társad? vagy ha magára borította a savat? :D szóval nem gáz.

most ha jól tudom 410 körül volt a ponthatár, ami simán megvan egy matek közép + kémia emelttel.

az egyetemről: nehéznek mondják, talán az is, de mikor benne van az ember, már annyira nem veszi észre h az :) azt írtam h a matek közép elég, ez igaz is, de akk utána nagyon rá kell gyúrni. mert anal1ben van deriválás integrálás komplex számok ilyesmi, ami nekem könnyen ment h matekfaktos voltam, de volt aki szenvedett vele. ha nem tanultátok suliba, lehet érdemes elnézni egy különtanárhoz, vagy egy faktost megkérdezni h legalább alapszinten mondja el neked. itt már annyira nem szöszölnek vele, leadják és kész, érted vagy nem... de ez is sok midnetől függ, h ki a gyakvezetőd, meg h milyenek a csoptársak. mindig van egy "okos" akit meg lehet kérdezni, és általában elmagyarázza :)

a kémiával kapcsban: a számolást kell nagyon tudni. senki nem várja el, h egyetemi tudással rendelkezz, mikor odamész, de ha az 5ösöm lesz kémiából végigcsinálgatod a feladatokat, előbbre jutsz, mint a többiek. mert igaz, hogy megtanítják neked az anyagot, de sokkal nagyobb előnyben vagy akkor, ha már rutinszerűen mennek a gimis példák (sajnos valakinek nem szokott menni).

általában midnenki azt mondja h milyen nehéz, belehalsz, stb, annak idején engem is jól megijesztettek vele. az igazság az h én 300 kmre lakom pesttől, és sok a zh, meg tanulnivaló, de minden 7végén hazajárok, plusz bulizok is ha otthon vagyok :) annyi a lényeg, h ami gimis anyag, azt tudd jól, mert arra épül az egész. aki azokkal tisztában van, sokkal könnyebben hozzászokik a gyors tempóhoz. először nekem is fura volt, hogy vizsgára 400 oldal, de aztán belejöttem... már fel se tűnik. most már azon szoktam vigyorogni mikor a gimis haverjaim feljönnek msnre nyávogni, hogy holnapra 5 oldal kell töriből :D

szóval nem kell félni tőle, az agyad majd rohamsebességgel fog tágulni, és valahogy úgyis elnyeli azt a sok infót ;)

na, egyelőre ennyi jutott eszembe.

2009. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

huhh köszönöm!:)

Nem vagyok gimnazitsa!

Debrecenbe a Vegyipari Szakközépiskolába járok! Lehet-e valami hátránya annak hogy nem gimiből hanem vegyipari szakközépből jelentkeznék az egyetemre?


köszönöm válaszod! :)

2009. nov. 16. 20:26
 5/9 A kérdező kommentje:
A hatrányt úgy értve, hogy ilyen esetekbe egy gimisnek több esélye van??
2009. nov. 16. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem leszel hátrányban, inkább előny, én ugyan nem BME-re járok, de látom, hogy aki szakirányú iskolából jött könnyebb dolga van (legtöbbször).

A matekra tényleg tanulni kell, ha semmilyen szinten nem tanultad még, amiket egyetemen analízisből kell tudni.

A lényeg, hogy addig próbáld fejben tartani (vagy megtanulni), amit kell tudni középiskolában, az sokat segít majd. (Szerintem nyáron kimondottan hasznos lenne matekot tanulni.)

2009. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a szakközepesek sokkal ügyesebbek a laborban :) hidd el, lehet jobb is h oda jársz ;) huhh egyébként én nyíregyi vagyok és ismerek debrecenben vmi szakközepet ilyen kémiásat, és mintha az egyik csoptársam is oda járt volna :D

nem vmi erdei vagy erdősi vagy ilyesmi?

2009. nov. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

dede utolsó válaszoló! :)

Erdey-Grúz Tibor Vegyipari és Környezetvédelmi Szakközépiskola! :)

2009. nov. 17. 06:47
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.:)
2009. nov. 17. 06:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!