Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia érettségi segítség?

Kémia érettségi segítség?

Figyelt kérdés
Holnap szóbelizem középszinten kémiából, és van egy tétel amivel nem tudok mit kezdeni. CuSo4 és NaOH reakciója, az egyenletet ismerem, de azt mondták, hogy a az ionreakciók a vizes oldatokban-ról is kell beszélni. Sajnos nem tudom, hogy ez alatt mit értettek, kérlek segítsetek!
2011. jún. 22. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szió! Írj privát üzit, aztán válaszolok.. msn-en segítek szívesen, ide nem fogom kiírni a címem... de én emelt szinteztem kémiából, és segítek szívesen, ha kell, a többi tételben is :) majd írj ide, ha már átjött a levél :)
2011. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem arra gondolnak, hogy ionegyenlettel írd le a folyamatot, úgy "szebb".

2 NaOH + CuSO4 -> Cu(OH)2 + Na2SO4

Ionegyenlettel:

Cu2+ + 2 OH- = Cu(OH)2

2011. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!