Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az országban hol a legkönnyebb...

Az országban hol a legkönnyebb a gépészmérnöki képzés?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Dunaújváros, Győr, Kecskemét.
2013. okt. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dunaújvárosról már sok "jót" hallottam, de a másik kettő miért?
2013. okt. 22. 11:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem, mint aki Műegyetemet végzett. Miért a könnyűség alapján keresel sulit, miért nem a minőség alapján? Mi értelme van éveket elvesztegetni, ha utána alig találsz állást azzal, amiért tanultál?
2013. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Más indokból kérdezem :) Én is egy bizonyos egyetem gépész szakára járok.
2013. okt. 22. 11:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert vannak ismerőseim, akik jó egyetemről mentek át ezek valamelyikére, és ott nagyon könnyen boldogultak.


Köztük egyébként a győri olyan szempontból kakukktojás, hogy az is a többihez képest könnyű, de nem esélytelen vele az elhelyezkedés, mivel jól menedzselik az egyetemet, sok a céges kapcsolatuk.

2013. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Roppant érdekes, hogy országos versenyeken első tízben voltam(gépészet) matek, fizika faktra jártam, jó is voltam mindkettőből és vért hugyozok majdnem folyamatosan Győrben. Lehet én vagyok akkor csökkent képességű.
2013. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És több hasonló korábbi tanulmányi eredménnyel bíró szaktársam is van, akik szintén beszarnak.
2013. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Illetve az is szimpla véletlen meg a képzés színvonaltalanságának köszönhető, hogy 2014 őszétől Budapesten(és Gödöllőn), Miskolcon kívül, Győrben ahol még lesz egyetemi(MSc) gépészmérnök képzés(azt nem említve, hogy azon kívül gyakorlatilag minden mérnök szakból van mesterképzés, építészből osztatlan is ami szintén ritkaság)
2013. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vagy mondjuk itt egy ember véleménye, akiére én talán lehet többet adnék mint arra, hogy a mari néni vagy a betokosodott közvélemény(sokszor a szakmában nem otthon lévő) mit mond erre.


Thomas Sigi - Az Audi AG(nem a győri Audi, hanem a komplett vállalat) igazgatótanácsának tagját kérdezték, hogy mi a véleménye a Széchenyis hallgatókról egy az egyetemen tartott előadás után. Válasz:


"Először is úgy látom, ez a felsőoktatási intézmény jó lehetőséget biztosít a szükséges ismeretek megszerzésére. Számos itt végzett hallgató dolgozik nálunk, s azt tapasztaljuk, mindannyian kiváló alapot kaptak a Széchenyi István Egyetemen."


Forrás: [link]


Sokan erre azt mondják, hogy ja persze azért, mert itt van az audi győrben... És? Egy ilyen szintű nemzetközi prémium termékeket gyártó/fejlesztő cégnek az elvárásai valószínűleg nem a béka segge alatt lehetnek, ezt még egy a szakmában szkeptikus ember is el tudja képzelni, hát még hogyha szakmabeli az ember. Egy ilyen helyre a legjobbak kerülnek be a saját területükön végzés helyétől majdnem teljesen függetlenül. Úgyhogy nehogy azt mondja valaki, hogy az a tény, hogy a győri audiban dolgozó mérnökök 50% Széchenyin végzett, az csak azért van, mert győrben található ez az intézmény. Nem beszélve arról, hogy az egész nyugat dunántúl, ami a magyar autóipar-és gépipar kb 60-70%-át teszi, ott ez az arány kb 30%. Ezen kívül érdemes megnézni a MUNKÁLTATÓK véleményét a győri egyetem műszaki képzéséről(nem a mari néniét) közvélemény kutatások alapján mondjuk, ott benne van az első 3-4ben, sőt összesített(más szempontok alapján is) rangsorban is több helyen.


Szerintem eléggé meggyőző adatok ezek mindenki számára. Ha meg nem, akkor lehet mellébeszélni, de az a tény nem igaz, hogy könnyű és-vagy színvonaltalan lenne a mérnökképzés(főleg a gépész és járműmérnök) Győrben.

2013. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8:

Villamosmérnökből például Veszprémben nincs msc, Győrben meg van, mégis akik Veszprémben nem bírnak átmenni villanytanon, és átmennek Győrbe, azok ott hirtelen jó tanulók lesznek...


Egyébként jó a SZIF arra, amire kitalálták az egyetemnél gyakorlat orientáltabb főiskolákat anno, pont ilyennek kellene lennie egy jó főiskolának, de nehézségben összevethetetlen az egyetemekkel.

2013. nov. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!