Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gépészmérnök akarok lenni,...

Ha gépészmérnök akarok lenni, és nem érdekelnek a humán tantárgyak az baj?

Figyelt kérdés

Egyentalän nem tanulok rá meg nem is érdekel... Órán sem figyelek.. Az sem izgat ha egyest kapok.. De azért mindig kijavítom :) Reál tantárgyakra tanulok mindig és azok érdekelnek is :) Jó is vagyok Matekból és Fizikából :)

Tehát a műszaki egyetemen nézik a humán tantárgyakat ?

Ha igen mennyire?


2013. okt. 13. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem lesz szükséged a humán tárgyakra, viszont nem fog megtérülni ez a link viselkedés később.. Ha véletlenül nem tudod kijavítani az egyeseket, mert "nem érdekel, ha azt kapod", és megbuksz évvégén 12.ben, és nem érettségizhetsz, akkor nagyon szomorú leszel... Ráadásul azért nehogy azt hidd, hogy csak matek meg fizika lesz, amit tanulni fogsz, valamilyen alapszinten előjöhetnek a humán tárgyak is (nem tudom pontosan milyen tárgyak vannak a gépészmérnökin, de sok helyen a műszakin is van pszichológia, tudnod kell fogalmazni, helyesen írni, stb).
2013. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy az előttem szóló írja, nem csak reál tárgyakból áll a képzés, fogsz tanulni közgázos-menedzsmentes-jogi tárgyakat is.
2013. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. okt. 13. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Előzőeknek igaza van, plusz némi általános műveltség sem árt, azért az alap történelmi eseményekkel, híres írokkal/művekkel illik tisztában lenni.

Felvételinél jelenleg van kétféle pontszámítás, az egyikben számít a magyar és a töri (meg a nyelv is, ha azt elhanyagolod azon sürgősen változtass, az kell egyetemen, diplomához, munkához!), a másiknál csak a két felvételi tárgyad érettségije, de ez utóbbi jóval kockázatosabb mert csak azon a kettőn múlik, pl. a jegyeid nem is számítanak bele, hiába lennének jók matekból/fizikából.

2013. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

Nem baj , én gépészmérnökin vagyok most 1. éves , az érettségim szín jeles lett (tehát irodalom,töri,fizika,matek,nyelv mind 5) de ennek ellenére a reál tárgyak álltak mindig is közelebb hozzám. És ezek azok , amik kellenek ide matek és fizika. Ez az alapja az egésznek , persze vannak tölteléktantárgynak ilyen , hogy jog meg lesz ilyen h mikroökonómia meg mittudomén , de ezek tényleg csak azért vannak , hogy meg legyen az x tantárgy egy adott félévben. Aki meg tud csinálni egy mechanika szigorlatot , azon nem fog kifogni egy ilyen tölteléktárgy , ezt gondolom nem kell különösebben ecsetelni (ezt általában a bölcsészek szokták hinni , hogy júj de nehezet tanulnak , de az a helyzet , hogy te könnyebben meg tudod tanulni az övéket mint fordítva :) ) Szóval ha érdekelnek a természet/alkalmazott tudományok és tudsz tanulni , és szorgalmas vagy , akkor ajánlom , de nem lesz így se azért gyerekjáték , de nem is teljesíthetetlen.


Üdv


20f

2013. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó. Köszönöm a választ :)

Melyik egyetemre jársz ?

2013. okt. 14. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Miskolcra járok , aki meg lepontozott , annak nyilván semmi köze az egészhez és csak hallomásból tud valamit ezekről a képzésekről. Ha még érdekel valami írj privátot , ott legalább nem lesznek irigy , inkompetens emberek ;)
2013. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én spec a BME-re járok.

Akinek meg az a szórakozás, hogy lepontozza a normális válaszokat, annak kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb boldogsága egész életében! :-)

2013. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Lehet erről vitatkozni.. de szeretném a következőket kiemelni: Kérdésedre válaszolva nem nézik olyan mértékben műszaki egyetemeken, főiskolákon a humán tárgyakat és az ottani tanulmányokhoz sem igazán kellenek, én például érettségi óta nem is igazán foglalkoztam irodalom és történelemmel különösképpen, esetleg csak azok érdekesebb momentumairól olvasgattam. Tehát felsőfokú tanulmányaid során nem igazán kell magyar, vagy történelem tudás, de ahhoz, hogy felsőfokú tanulmányokba kezdj le kell érettségizned, ahhoz pedig ezeket a tárgyakat is el kell sajátítanod.

A dolog másik oldala az alap műveltség! Mondok példát is miért fontos ez:

Magyarul helyesen írni és a nyelvtant tudni alap.. egy mérnök precíz ember kell hogy legyen.. helyesen kell írnia.

Történelem évszámokat én sem tudok sokat.. de az alapvető eseményekkel kapcsolatban képben kell lenni.. mérnökként egyébként erősen ajánlott műszaki történeti eseményekkel és személyiségekkel kapcsolatban is képben lenni, mert elég égő tud lenni ha nincs képben egy mérnökökből álló társasában ezekkel az ember...egyébként is hamar leírnak és lenéznek ha szakmailag vagy műveltség terén nem tud valamit az ember.

Egyik munkatársam előző munkahelyén ha egy mérnök hibázott akkor a főnök néhány műveltségi kérdést tett fel és ha arra sem tudott válaszolni az illető akkor kirúgta.. mondván egy mérnök embernek tanultnak és műveltnek kell lennie...

ezt egy idézet formájában műszaki egyetemen én is sokat hallottam műszaki egyetemi tanároktól.. Tehát ne feledd, hogy egy mérnök embernek műveltnek is kell lennie... A mérnöki pálya mégiscsak egy műveltebb társasághoz való tartozást is jelent!

2015. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!