Pontosan mit csinál egy gépészmérnök? Mi a feladata, és milyen témaköröket kell figyelembe vennem matekból és fizikából, ha az akarok lenni?
Gépészmérnök lehetséges feladataiból van szépen: tervező mérnök (tervez), Gyártástámogató mérnök (gyártósoron felügyeli a gyártást/kapcsolatot teremt a megrendelők és a tervező mérnökök közt), minőségbiztosító mérnök (minőségügyi szabályokat dolgoz ki/felügyel a gyártptt termék minőségére), stb.
A gyártás fő dolgait csinálja.
Gondolom középsulis vagy még, így a matekra nemigen tudsz készülni. Egyetemen teljesenmáshogy tanítják a matekot, integrálással és deriválással jutsz el az eredményhez, és mondjuk a fizika órán is minden tételt így vezetsz le. De ha van kedved és lehetőséged, matekból az alapoktól rá akarsz készülni, hogy egyszerűbb legyen az élet, akkor a Bolyai-könyveket tudnám ajánlani, én az egyetemen ebből értettem meg a matekot, a tanár segítségével semmit nem értettem.
innen kezdésnek a Differenciálszámítás és az Integrálás. Sok példén át, leírásokkal, minden feladathoz megoldókulccsal vezeti le az adott témakört (amúgy az összes könyv témáját érinti az egyetemi matek hosszabb-rövidebb ideig, de ez a 2 témakör kell az összes többi tantárgyhoz).
Fizikából a mechanika - statika, szilárdságtan, mozgástan, lengéstan-, elektronika szokott a fő témakör lenni.
Ahová én jártam, ott konkrétan volt fizika 1 - alapvető fizika, fizika 2 - bevezetés az elektromosságtanba, elektronika, elektrotechnika, villamosságtan, villamos gépek, mechanika (az előbb említett 4 témakör volt 4 tantárgy). Igaz én mechatronikus gépész szakirányon voltam, így kiemelten tanultam az elektronikát.
Szép szakma, nagy örömmel tanultam, és azt hittem, hogy tényleg keresett szakma, mert hát az folyik még a csapból is... Ennek ellenére 2009 júniusban végeztem, azóta kb. 5 állásinterjún jártam, a többi helyre be sem hívtak... Meg sem hallgatnak, nemhogy felvennének. Sajnos ez is ilyen, nem lehet vele elhelyezkedni. Most lehet elmegyek egy hegesztőire/asztalosira, mert azzal legalább tényleg lehet dolgozni, ha más nem beszerzek itthonra gépeket és annyit fusizok itthon, hogy életben maradjak, mert ez így nem állapot, hoyg a gépészmérnök diplomámmal kitörölhetem..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!