Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a kettő közül...

Szerintetek a kettő közül melyiknek van nagyobb jővője?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Láttam már egy csomó ilyen kérdést de az mind réhebbbi így újra feltenném, hogy minek érdemes továbbtanulni?

Nos én most a Gépgyártástechnológiai technikus és a Mechatronikai technikus között vacillálok de nem tudok dönteni.Ismerősők(Gépészmérnök) azt mondja hogy a mechatronikának nagyobb jővöje van, de én azért itt is felteszem.


Szóval egy jó 9-11 év múlva melyiknek lesz jobb? (Tudom ezt nem lehget így megmondani de szernitetek mégis melyik?)


A válaszokat előre köszönöm. :)



2013. okt. 11. 16:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért...telóról írtam :)
2013. okt. 11. 16:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek szép jövője lesz, de ha tutira akarsz menni és megvan rá miinden lehetőséged végezz el egy gépész-vagy villamosmérnöki egyetemet.
2013. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) De azért még várok véleményeket.
2013. okt. 11. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A mechatronikus.
2013. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most akkor melyik?

:D

2013. okt. 15. 16:35
 6/6 anonim válasza:

teljesen mindegy. nagyon kicsi az esélye, hogy a munkahelyeden akár 10%-át is használni fogod az iskolákban tanultaknak. 15 éve gyártástechnológusként végeztem és azóta terméktervezőként dolgozom, de a 4 munkahelyemen 1-2%-át tudtam hasznosítani a tanultaknak.


az oktatás mindig le van maradva, és egy csomó felesleges dolgot erőltetnek rád. pl.: vagy 30 szerszámgépnek a teljes felépítését tudnom kellett az utolsó fogaskerekekig, de talán egyszer láttam szétszedve egy esztergát.


azt tanuld, ami érdekel, minden cég másképp működik. betanítanak, és a próbaidő alatt elválik, hogy lesz-e belőled valami. a lényeg, hogy alázatos és aktív legyél. a naplopókat senki sem szereti. de az sem baj, ha nem tudsz semmit, csak kommunikálni tudj (nyelvek, ha olyan helyen dolgozol). hiába tudsz, ha nem tudod megértetni magad. ne légy telhetetlen a fizetés terén, sok évnek el kell telni, mire annyit érsz majd, mint amennyit kérni akarsz a munkádért, vagy többet adjanak, mint amennyit kérni akarsz.


igazából ha most választanék, építész lennék. Amit megterveznek kb. 1-3 év múlva építenek fel, és addig már megkapta a pénzét, hiába csinált egy csomó hülyeséget, a kivitelezők úgyis változtatnak és megfelelően építik fel. legalábbis ezt tapasztaltam eddig. az igaz hogy egy új terv soha nem valósul meg, mindig kell változtatni (mindenkinél előfordul, nálam is), csak nem mindegy mekkora a hiba!

2015. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!