Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mostanában minek érdemesebb...

Mostanában minek érdemesebb tanulni? ügyész, büntető jogász?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 13:29
 1/4 anonim válasza:
Vállalati jogásznak szerintem. :-)
2013. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Büntető jogász: ez nagyobb kategória, azt takarja hogy a jogász a jog mely területével foglalkozik, büntető jogász lehet bíró, ügyész, rendőrségi jogász, és ügyvéd is.

Ügyésznek tanulni érettségi után nem lehet(!!!!), csak jogásznak. Ha megvan a jogi diploma akkor lehet próbálkozni ügyészségi fogalmazó állást megpályázni. Egy évben összesen 20-25 hely van egy országban ahova pályázni lehet, és több százan szoktak erre a néhány helyre pályázni, tehát bekerülni nagyon nehéz. Vagy egy felvételi tesz (tananyagból), számít a diploma minősítése, a tagozat az egyetem ahol végzett az illető, hány nyelvet beszél, ért e el TDK vagy OTDK-n eredményt, publikált e egyetem alatt valahol ilyenek számítanak. Nem véletlenül, mert az ügyészségi fogalmazó az ügyészséghez vezető ranglétra alja, biztos állás, biztos hivatali előmenetel. És ügyészként már elég nagy fizetés.

Jelenleg egy kezdő ügyész agy városi ügyészségen 437.000 Ft (bruttó) kezdő fizetést kap minimum, mert ez az illetmény alap, innen csak emelkedik korral a fizetés, na meg ha a törvényi szabályozás alapján emelkedik az illetményalap akkor is emelkedik a fizetés.

2013. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a kérdésem inkább arra irányult, hogy mi felé jobb szakosodni majd, tudom hogy a jogi kell.:) de azért köszönöm
2013. szept. 27. 22:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alatt meg nincs szakosodás, mindenki "natúr" jogász diplomával végez. Az élet nem olyan hogy erre v arra érdemes szakosodni akkor erre fogok, hanem arra fogsz ahova egyetem után sikerül elhelyezkedni. Azt hogy a bírói és ügyészi fizetések jók köztudott, de attól még a sok száz pályázóból csak az a kevéske embert veszik fel fogalmazónak. Nem az "érdemes" a kulcsszó hanem hogy hova sikerül. Mert hiába érdemesebb ügyésznek lenni, mint közigazgatásban előadónak, attól lehet hogy csak olyan állást sikerül találnod és annak is örülni fogsz egy idő után.
2013. szept. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!