Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan határon túli...

Van itt olyan határon túli magyar, aki segítene?

Figyelt kérdés
Ez az utolsó évem a gimiben, a Balassi Intézet a cél (egyetemi előkészítő: kémia, biológia). Nem értem pontosan, hogy kell oda felvételizni? Ezt találtam, de ez nekem nevetségesen egyszerűnek tűnik o.O: [link] Illetve a másik nagyon fontos kérdés: Ha befejeztem az előkészíntőt, akkor az éretségimet + a két emeltszintűt kell benyújtanom az egyetemre vagy ez hogy van? Hogyan számítják a pontokat? Nagyon hálás lennék!

2013. szept. 10. 22:11
 1/2 anonim válasza:

Szia.Én egyből egyetemre jártam,nem kellett nulladikra járnom, de az még 2009-ben volt.Akkor még Szabadkán asszem a tanitóképző karon volt a felvételi, tudtommal az idén már nem volt felvételi, hanem a középsulis átlagot nézik.

Aztán ha befejezed az előkészitőt, akkor azt emelt szintű érettséginek ismerik el, hiszen az is.A pontszámitást pontosan nem tudom, de ha már ott vagy Pesten, és követed a dolgokat, nem maradhatsz le semmiről :)

2013. szept. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak most olvasom a kérdést. Sikerült a felvételi a Balassiba? Vagy egyből egyetemre mentél?
2014. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!