Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségei vannak...

Milyen lehetőségei vannak annak, aki "bölcsészlélek", de nem elég okos hozzá, a gyakorlatias dolgokban pedig teljesen életképtelen?

Figyelt kérdés

Legszívesebben magyar szakra mennék, de az emelt szintű érettségit tuti nem tudnám megcsinálni (nézegettem a korábbi feladatlapokat, a verselemzéshez hozzá sem tudtam szagolni).

Az irodalmon kívül nem nagyon érdekel semmi, illetve bármi, ami minimálisan is izgalomba hozna, az esélytelen, szerencse kell hozzá, vagy túl költséges.


2013. aug. 2. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi az, ami még tetszik?

Nem mondom, hogy gyakorolj az emeltre, mert sajnos a verselemzés tényleg olyan, hogy kell hozzá egyfajta érzék...

2013. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam ilyesmin, hogy újságíró (okj), kiadványszerkesztő vagy valamilyen könyvkiadóhoz kapcsolódó munka, de ezen a területen nehéz az elhelyezkedés. A másik véglet a gazdaság, üzlet, érdekelne a tőzsdézés meg ilyesmi, de mint mondtam a gyakorlatias dolgokban nagyon béna vagyok, az egyetem meg ebben az esetben is képtelenség az éppen hogy hármas matekommal.
2013. aug. 2. 14:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, esetleg még a szabad bölcsészet, ami érdekes lehet egy bölcsészlélek számára (én is az vagyok egyébként, magyar szakos, bár engem abszolút nem vonz az üzleti világ). Olvass utána, oda lehet más emeltet is vinni, nyelvet vagy törit, pl.
2013. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
3%
A McDonald’s-ban örömmel felvesznek! :D
2013. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"A McDonald’s-ban örömmel felvesznek! :D"


Szerintem még oda se, mondom, hogy nem vagyok jó a gyakorlati dolgokban... kiborítanám a sült krumplit, elégetném a húst, rosszul adnám vissza a visszajárót, elrontanám a pénztárgépet, bármire képes vagyok.

2013. aug. 2. 14:44
 6/11 anonim válasza:
Az akkor nagyon durva. Bár ajánlottam volna egy Asszirológiát, mert oda nagyon kevés a jelentkező.
2013. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, mintha egyelőre még nem igazán tudnád, h pontosan mit szeretnél kezdeni az életeddel. Hányadikos vagy? Most fogsz majd érettségizni? A helyedben kihasználnám a bölcsészkaros nyíltnapokat, és minél több szakot megnéznék magamnak, olyanokat is, amelyek első pillantásra úgy tűnik, nem érdekelnek különösebben. Hátha élőben, ha látod, h valóban miről is szólnak a különböző szakok, és főleg a későbbi munka, akkor kedvet kapsz vmelyikhez, mert azt se felejtsd el, h az egy dolog, h mit kell majd tanulnod, de az életed nagy részében dolgozni fogsz, nem az iskolapadban ülni, és sokszor van olyan, h amit tanulunk, annyira nem izgalmas, de a későbbi életpálya annál inkább, és ez persze fordítva is igaz.


Ha van rá lehetőséged, akkor az is hasznos lehet, ha beülsz 1-1 egyetemi órára, az előadások pl szabadon látogathatóak, de szerintem ha beszélsz az oktatóval, akkor szemináriumra is beülhetsz, azok általában érdekesebbek.


Az ilyen speciális szakokat, mint amit az utolsó válaszoló írt (asszíriológia, hebraisztika, egyiptológia, stb...) csak és kizárólag abban az esetben ajánlom, ha megszállottja vagy az adott területnek, különben hamar ki fogsz esni. Ezek jellemzően nagyon nehéz szakok, azok is rendesen megszenvednek vele, akiknek ez a mindenük.


Az ilyen OKJ-s bölcsész képzéseket inkább felejtsd el, ezek aztán tényleg csak Miki Egér képzők, semmire sem jók, nem véletlenül tanulsz az egyetemen kétszer annyi ideig, és háromszor olyan intenzitással ugyanarról a témáról. OKJ-ből max azok a szakmák lehetnek hasznosak, amikre te az elmondásod alapján nem vagy alkalmas, mert gyakorlatiasak.

2013. aug. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Így van, fogalmam sincs, hogy mit szeretnék. Egyedül a magyart szeretem, és egyedül magyarból vagyok jó, de nem kiemelkedően.

Igen, végzős vagyok.


Na, ilyen, hogy nyílt napok meg előadásokra beülni, eszembe se jutott. Köszi az ötletet! :)


Mivel azt se tudom, mi az az asszíriológia nem szándékozok ilyen szakra menni :D Amúgy sem rajongok különösebben a történelemért, főleg a politikai témákért, szóval azért necces a szabad bölcsészet szak is.


De igazából az az én nagy problémám, hogy hiába végeznék el egy ilyen szakot, lehet még akkor sem tudnám, hogy hova tovább, mert ugye a bölcsészet nem túl konkrét dolog. Félek, hogy nem tudnék mit kezdeni a diplomámmal... a végén még tényleg a McDonaldsban kötnék ki...


Sokkal könnyebb lenne az életem, ha a kézzel foghatóbb dolgok érdekelnének.

2013. aug. 3. 10:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Szabad bölcsészeten 7 szakirány van, biztos, hogy tudnál valamit választani.

Egyébként meg szerintem annyi a titka az egésznek, hogy az egyetem alatt el kell kezdeni kapcsolatokat keresni, színházban, kiadóknál, szerkesztőségekben és utána nincs félnivalód. Az én bölcsész ismerőseim közül sokan múzeumban dolgoznak, színházban, szóval azért nem esélytelen és elég rossz, hogy az emberekben él egyfajta sztereotípia a bölcsészekről, holott fogalmuk sincs, hogy miről is szól az egész.

2013. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Esetleg informatikus könyvtáros? A leírásod alapján tökre el tudnálak képzelni annak. :)
2013. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!