Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nem okos annak is van...

Aki nem okos annak is van esélye orvosira menni?

Figyelt kérdés
Tehát,ha valaki nem jó tanuló,nem született okosnak,de viszont szorgalma van és tanul,ha kell akkor is mehet orvosira?
2013. júl. 8. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
jaja, mehet, de nagy szorgalma legyen!
2013. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Amennyiben tudja, hogy nem született orvosnak, úgy inkább válasszon más pályát. Így bizonyságát adja annak, miszerint nem azért okos, mert el tudja végezni az orvosi egyetemet, hanem mert felismeri, hgy másban jobb lehet.
2013. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
hát ha nincs jó eszed, akkor szerintem felesleges, mert nem fogod bírni. iszonyat nagy szorgalom kell oda még az okosaknak is.. :/
2013. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem különösebben okosnak kell lenned, hanem hihetetlenül szorgalmasnak, és minden más elé kell helyezned.
2013. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért vmi alapvető intelligencia kell hozzá. De azért nagy része a szorgalmon múlik.
2013. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Az orvosihoz négy dolog kell: Intelligencia, lustaság (hogy ne tanulj meg minden felesleges baromságot), motiváció és félelem a bukástól.

Lehetsz te bármilyen szorgalmas, az csak magolás, a tanult tudás alkalmazásához intelligencia kell. Igazán jó orvos csak intelligens és empatikus emberből lehet. Én inkább a biológus szakmát ajánlanám, mert ott kevesebb kárt lehet okozni.


Üdv: egy medikus

2013. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valaki azt írta, hogy nem kell, hogy okos legyél, ide szorgalom kell. Hát... ezért ez nem teljesen így van.

Egyrészt kell egy jó adag önbizalom. Ami nekem először nem volt meg, ez meg is látszott az átlagomon. Azóta elkezdtem magamban hinni, és ez az eredményeimen is meglátszik.

Másrészt kell hozzá szorgalom, hogyne. Te ha "buta" vagy, nem érted, amit tanulsz, akkor ülhetsz reggeltől estig a könyv fölött, akkor is max. közepes eredményeid lesznek. Ha okos vagy, akkor sokkal kevesebb tanulás is elég, és az eredményeid is jók lesznek. Ha ötösért megyek egy vizsgára, soha nem azt nézik, hogy mennyi mindent magoltam be, hanem hogy mennyire értem, amit megtanultam.

2013. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

De,ez annyira igazságtalan,hogy ha valaki butának született akkor abból a képességeihez méltóan csak pl. bolti eladó lehet.

2013. júl. 10. 21:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért, te rábíznád az életed egy olyan emberre, akinek semmi logikája?
2013. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jogos.
2013. júl. 14. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!