Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnék menni,...

Orvosira szeretnék menni, melyik a legjobb egyetem?

Figyelt kérdés
Pszichiáternek,hematológusnak vagy gyerekorvosnak szeretnék menni,de félek tőle,hogy nem tudok elhelyezkedni. Melyik az a város,egyetem,ahol biztosabb az elhelyezkedés?

2013. máj. 22. 18:36
 1/3 bensdorp ***** válasza:
50%

Mindegyik egyetemen ugyanazt a diplomát kapod, a tananyagban nincsenek óriási különbségek. Budapest abból a szempontból mondható talán jobbnak, hogy az egyetemi klinikákon rengeteg és igen ritka kórképekkel is találkozhatsz már a képzésed során. Ez a klinikák vidékieknél nagyobb méretéből és szélesebb palettát lefogó szakterületeiből adódik (pl. biztosan tapasztaltad már, hogy a legritkább kórképeket az országból Budapestre küldik).

De hogy hol biztosabb az elhelyezkedés, az egy másik kérdés. A kisebb, vidéki kórházakban mindig több a szabad hely és nagyobb az orvoshiány, mint a fővárosban, mivel a legtöbben Budapestre törekednek. Orvosként mindig lesz munkád itthon, viszont ha nem a legjobbak között vagy, akkor lehetséges, hogy választanod kell majd szakma és város közt (tehát nem biztos, hogy pont az Általad kedvelt városban lesz majd éppen olyan orvosra szükség, amilyen szakorvosnak Te tanulni szeretnél). Mindenesetre jelenleg épp hiányszakma mindhárom, amit felsoroltál.

2013. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, Pécsen és Szegeden is nagyon jó

a képzés

2013. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Mindenféleképpen Szegedre menj szerintem, állítólag az a legjobb! ... és legnehezebb. :D
2013. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!