Felsőoktatási szakképzés órarend?
BGF-re jelentkeztem Felsőoktatási szakképzésre. Tudom, hogy ilyen idén van először, de gondolom nem lesz sok különbség a felsőfokú szakképzés (főiskolán tanított) és a mostani között.
Itt milyen az órarend? Ugyanúgy kötött órarend van mint általános-közép iskolákban vagy elszórtan a napokban? Tehát minden nap be kell menni reggeltől xy-ig, vagy össze vissza lesznek az órák?:D Illetve hogy itt is előadások lesznek ahova több osztály összegyűlik vagy középiskolához hasonlóan normál tanrendű órák?
Főként az órarend elrendezése érdekelne..:D
Előre is köszönöm a válaszokat !:)
Nézd, találtam neked egyet:) :
Szia! Én felsőfokú szakképzésre jártam, idén végeztem, úgyhogy megpróbálok segíteni! :)
Az órarend ugyanolyan, mint az alapszakosoknak, reggel 8-19:30-ig lehetnek óráig, közben sok-sok lyukasórával. Az, hogy minden nap be kell-e menni órarendtől függ, nekem első félévben volt, hogy egy nap nem kellett bemennem, de a többi napon bent voltam reggeltől estig, természetesen 2-3 óránként volt 1-2 lyukas, tehát nem folyamatosan. Az órarendből gondolom láttad, hogy is kell ezt elképzelni. Az óráidat elvileg te választhatod ki, hogy mikor legyenek, ugyanis a 2. félévtől már mindenki magának veszi fel azokat a tárgyakat, amiket fel szeretne venni. Viszont gyakorlatilag nekünk nem volt sok választásunk, ugyanis míg a Bsc-seknek egy tárgyhoz min. 2-3 időpont meg volt adva, mi csak egy közül választhattunk. Tehát nem volt sok választási lehetőség.
Ugyanúgy vannak előadások és gyakorlatok, mint a Bsc-seknek, gyakorlatra kötelező volt bejárnunk, 2-t lehetett hiányozni, volt olyan előadás, ahova szintén kötelező volt bemenni. Ha azonban úgy gondolod, hogy egy-egy előadásra felesleges bejárni, akkor arra nem muszáj bemenned. Félévi vizsgák is ugyanúgy vannak. Általában több szakkal voltak együtt az előadásaink, gyakorlaton volt, hogy csak mi voltunk. Szinte az összes óránk olyan volt, hogy Bsc-sekkel voltunk együtt, tehát ugyanazt tanultuk, mint ők. Tehát készülj fel, hogy ugyanazt kell majd tanulnod, mint nekik, csak a végén nem kapsz diplomát és feleannyi tárgyat kell megcsinálod, mivel neked 2 éves van rá, nekik meg 4. Igazából ez az egy különbség van a kettő között, hogy a végén nem ad diplomát és a képzési idú rövidebb. Én egyrészt megbántam, hogy fsz-re jártam, mert nagyon sok volt a követelmény ahhoz képest, hogy csak egy sima bizonyítványt kaptam, viszont örülök is, hogy elvégeztem, mert legalább megtapasztalhattam, hogy milyen a felsőoktatás és ennek köszönhetően most megyek Bsc-re.
Szia!
A most szeptemberben indulo penzugy es szamvitel felsooktatasi szakkepzesre szertnek jelentkezni,megkoszonnem, ha privatban tudnal par kerdesre valaszolni :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!