Miért ennyire silány a magyar OKJ-s szakképzés? Melyik iskolába mentek? (FONTOS)
Még sehova sem adtam be a jelentkezésem. Július végén beszeretném, de még mindig nincs semmilyen elképzelésem.
Elsősorban iskola érdekelne, már ott tartok, hogy bármilyen szakmára mennék csak adjanak normális gyakorlati - és elméleti oktatást.
A pesti iskolák érdekelnek elsősorban mivel csak oda tudnék feljárni.
Láttam egy pár iskolát, hogy esti tagozaton is indultak iskolarendszerű képzések, ezért a nappalit már ki is lőttem mivel nincs kedvem napi 3-4 órát utazni egy hülye OKJ képzés miatt 2 éven keresztül.
Néztem már az Atlantát, Minervát, Athénét, Ringet, Számalk, GDF, BKF stb. stb., de mindre azt mondják, hogy sz@r és csak negatív véleményeket lehet mindről olvasni. Mindegyik csak felveszi a diákok után a fejkvótát és ennyi.
Ha az oktatás alapján nem tudok dönteni lehet végül azt választom ami legközelebb van a Nyugatihoz, hogy legalább városon belül ne kelljen utaznom. :)
Minden információ érdekelne (tapasztalat stb.). Jó lenne végre letisztázni, ezt az egészet, mert eddig sehol semmi konkrétum nincsen.
Évente több 10 ezer ember megy OKJ iskolákba tudván, hogy sz@art sem érnek vele?
Nekem eddig egy ismerősöm sincs aki eltudott volna helyezkedni a szakmájában (vagyis egy CNC forgácsoló, de ő is protekcióval, a többiek vagy külföldön mosogatnak, vagy munkanélküliek vagy gyárban dolgoznak).
19/F
Szerintem az a több tízezer túlzás :-))
Én ha OKJ-re mennék (egyetemre megyek, amúgy) akkor biztos, hogy valami felsőoktatási szakképzést választanék, amit egyetemen/fősulin oktatnak. Abban bíznék. Viszont te már arra sem tudsz jelentkezni, mivel arra is ugyanúgy kellett jelentkezni, mintha egyetemre jelentkeztél volna.
Szia! Én a Ringbe jártam (nappali) marketing- és reklámügyintéző szakra, szerintem nagyon jó volt. Két tanárunk is volt, aki a BME-n tanítanak (estin is), remek órákat tartottak. 87%-os OKJ vizsgát tettem (amit a BME-s tanárok tartottak, abból 95% és 97% lett, összesítve 87%). A Minerva, Athéné tényleg siralmasan sz@r. Van mindkét helyről ismim, ők is marketingre jártak. Az egyik megbukott, a másik 31%-ra csinálta meg. A számok szerintem valamilyen szinten árulkodnak az oktatás színvonaláról.
20/L
Köszönöm az eddigi válaszokat.
"Szerintem az a több tízezer túlzás :-)) "
Igen azóta rájöttem, lehet célszerűbb lett volna pár ezeret írni. :) Néztem olyan képzéseket is amelyeket egyetemek/főiskolák indítanak. Nekem pl. a bátyám egy ilyenre jár. BGF-re jár valamilyen marketinges felsőfokú szakképzésre. Nekem ezekkel pont az a gond, hogy mindegyik egyetemen/főiskolán csak gazdasági, marketinges képzések vannak. Na már most a legtöbb ilyen területen még diplomával is nehéz elhelyezkedni. A legtöbben akik ezekre a képzésekre mennek azok nem kerültek be az egyetemre és így plusz pontért vagy halasztásként ide mennek.
Jó pozitív véleményt is olvasni. Ring után akkor még érdeklődöm.
Az egyetemek a silányak, kb. csak elméleti oktatás, az is sok helyen sz*r minőségben.
Műszaki menedzser, környezetmérnök meg andragógus diplomával mosogatnak meg állnak a szalag mellett, NEM szakmával.
Számalknál tanult egyik barátnőm, szerette, jó volt.
Annyira elbizonytalanodtam, hogy nem igazán tudom, hogy mi szeretnék lenni. Először a vendéglátás érdekelt, de azóta már az egészségügy és a számítástechnika is szóba jött.
Találtam egy blogot, itt több szempontból is foglalkoznak a szakképzéssel és iskolákról is írnak:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!