Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért ennyire silány a magyar...

Miért ennyire silány a magyar OKJ-s szakképzés? Melyik iskolába mentek? (FONTOS)

Figyelt kérdés

Még sehova sem adtam be a jelentkezésem. Július végén beszeretném, de még mindig nincs semmilyen elképzelésem.


Elsősorban iskola érdekelne, már ott tartok, hogy bármilyen szakmára mennék csak adjanak normális gyakorlati - és elméleti oktatást.

A pesti iskolák érdekelnek elsősorban mivel csak oda tudnék feljárni.

Láttam egy pár iskolát, hogy esti tagozaton is indultak iskolarendszerű képzések, ezért a nappalit már ki is lőttem mivel nincs kedvem napi 3-4 órát utazni egy hülye OKJ képzés miatt 2 éven keresztül.

Néztem már az Atlantát, Minervát, Athénét, Ringet, Számalk, GDF, BKF stb. stb., de mindre azt mondják, hogy sz@r és csak negatív véleményeket lehet mindről olvasni. Mindegyik csak felveszi a diákok után a fejkvótát és ennyi.


Ha az oktatás alapján nem tudok dönteni lehet végül azt választom ami legközelebb van a Nyugatihoz, hogy legalább városon belül ne kelljen utaznom. :)


Minden információ érdekelne (tapasztalat stb.). Jó lenne végre letisztázni, ezt az egészet, mert eddig sehol semmi konkrétum nincsen.

Évente több 10 ezer ember megy OKJ iskolákba tudván, hogy sz@art sem érnek vele?

Nekem eddig egy ismerősöm sincs aki eltudott volna helyezkedni a szakmájában (vagyis egy CNC forgácsoló, de ő is protekcióval, a többiek vagy külföldön mosogatnak, vagy munkanélküliek vagy gyárban dolgoznak).


19/F



2013. júl. 11. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a több tízezer túlzás :-))

Én ha OKJ-re mennék (egyetemre megyek, amúgy) akkor biztos, hogy valami felsőoktatási szakképzést választanék, amit egyetemen/fősulin oktatnak. Abban bíznék. Viszont te már arra sem tudsz jelentkezni, mivel arra is ugyanúgy kellett jelentkezni, mintha egyetemre jelentkeztél volna.

2013. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én a Ringbe jártam (nappali) marketing- és reklámügyintéző szakra, szerintem nagyon jó volt. Két tanárunk is volt, aki a BME-n tanítanak (estin is), remek órákat tartottak. 87%-os OKJ vizsgát tettem (amit a BME-s tanárok tartottak, abból 95% és 97% lett, összesítve 87%). A Minerva, Athéné tényleg siralmasan sz@r. Van mindkét helyről ismim, ők is marketingre jártak. Az egyik megbukott, a másik 31%-ra csinálta meg. A számok szerintem valamilyen szinten árulkodnak az oktatás színvonaláról.

20/L

2013. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen! Júniusban vizsgáztam, és VAN munkám, nem protekcióval (azt nézték, hány százalékot értem el).
2013. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


"Szerintem az a több tízezer túlzás :-)) "


Igen azóta rájöttem, lehet célszerűbb lett volna pár ezeret írni. :) Néztem olyan képzéseket is amelyeket egyetemek/főiskolák indítanak. Nekem pl. a bátyám egy ilyenre jár. BGF-re jár valamilyen marketinges felsőfokú szakképzésre. Nekem ezekkel pont az a gond, hogy mindegyik egyetemen/főiskolán csak gazdasági, marketinges képzések vannak. Na már most a legtöbb ilyen területen még diplomával is nehéz elhelyezkedni. A legtöbben akik ezekre a képzésekre mennek azok nem kerültek be az egyetemre és így plusz pontért vagy halasztásként ide mennek.


Jó pozitív véleményt is olvasni. Ring után akkor még érdeklődöm.

2013. júl. 11. 19:28
 5/8 A kérdező kommentje:
2013. júl. 11. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
De egyáltalán milyen területen szeretnél elhelyezkedni? Akadnak azért jó fsz-k is, mondjuk reklám menedzser, meg ilyesmi. Ez még egész érdekes is lehet.
2013. júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyetemek a silányak, kb. csak elméleti oktatás, az is sok helyen sz*r minőségben.

Műszaki menedzser, környezetmérnök meg andragógus diplomával mosogatnak meg állnak a szalag mellett, NEM szakmával.

Számalknál tanult egyik barátnőm, szerette, jó volt.

2013. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Annyira elbizonytalanodtam, hogy nem igazán tudom, hogy mi szeretnék lenni. Először a vendéglátás érdekelt, de azóta már az egészségügy és a számítástechnika is szóba jött.


Találtam egy blogot, itt több szempontból is foglalkoznak a szakképzéssel és iskolákról is írnak:

[link]

2013. júl. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!