Minek tanuljak?

Figyelt kérdés
Vannak elképzeléseim, de sajnos nem nagyon ismerem a szakokat meg hogy milyen tantárgy hova jó. Tehát leírom a helyzetet és ajánljatok szakokat és hogy azokkal mennyire lehet érvényesülni. Történelem : full 5-ös kedvencem. Magyar : 5-ös de nem szeretem. Matek : 4-5 van szeretem de van 1-2 témakör amit nem nagyon. Angol : felsőfokúm van (nyelvvizsga) Fizika : 5-ös nagyon szeretem. Földrajz : 5-ös ezt is szeretem. A többiből nem vagyok jó. Milyen lehetőségeim vannak?

2013. júl. 20. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha meg akarsz élni akkor valami mérnökit válassz!
2013. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A jegyek alapján nem könnyű ezt megmondani, de én szerintem valami olyan lenne jó neked, aminek köze van a kedvenceidhez...

De ez legyen a te döntésed.

2013. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kizárólag mérnök. Abból is valami klasszikust választanám, ha szereted a fizikát. Rengeteg szenvedéssel, önálló tanulással jár, azonban a világon az egyik legmegbecsületebb emberek a mérnökök. Értem ezt fizetés szempontjából, illetve társadalmilag is elismertnek tartom. Az emberek tudják mennyi munkával jár egy mérnöki diploma és tisztelik azokat, akik képesek elvégezni. Kitartás, önállóság és akaraterő kell hozzá. Ha úgyérzed képes vagyok sokszori pofára esés után is talpra állni és megbírkózni új, iskolában nem feltétlen tanított, de a tanulatak alapján megoldható komplex feladatot, akkor rengeteg örömöd lesz benne. Jómagam gépészmérnöknek tanulok és imádom. Elmondhatatlan érzés az, amikor megtervezel akár csak egy kisebb gépet és szépen lassan összeáll valami új, ami a te kezed munkája és működik, nem törik darabokra, nem fárad el hamar... Ennek ellenére nem feltétlen géptervezéssel szeretnék foglalkozni. Rengeteg lehetőség van elhelyezkedni, akár a gyártás, akár a konstrukció területén. Remélem segíthettem. ;)
2013. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Matekra gyúrj rá egy kicsit, legyen meg a megfelelő alaptudás, aztán menj el villamos- vagy gépészmérnöknek.
2013. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban, e két szakma között gondolkodom.
2013. júl. 20. 23:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen számítógépes irány

(gyengeáramú)

2013. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy könnyűipari mérnök

(textilmérnök, élelmiszeripari mérnök)

2013. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Info vállalatiir.rendszerek szak.Szerintem ezzel megszedheted magad.
2013. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!