Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire váltsak egy büfészakról?...

Mire váltsak egy büfészakról? Mit tanuljak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy túl nehéz szakot nem tudnék elvégezni.


Ugyanakkor -- és beismerem, itt kettősség van, ami nem túl sokat segít -- nem szeretnék szakmát, mert inkább (lexikálisan) tanulni szeretnék és szellemi munkát végezni, tervezőcsapat részese lenni vagy valami. Egy kétkezi, türelmet igénylő vagy monoton munkát nem bírnék ki. Tehát nem tudnék varrónő lenni, se kisgyermekgondozó (gyerekekkel, emberekkel nem bírnék foglalkozni).

Nézegettem még szakmákat, és egyik se jön be. Vagy nem érdekel alapból - banki asszisztensek, egészségügyiek zöme, gazdaságiak -, vagy kétkezi, pontosságot, türelmet, kézügyességet igényelnek.


Egyetemi szakok között nincs jobb ötletem, mint amin vagyok. Az se érdekel annyira (még, de ha itt maradok, tuti elhivatottá tesz, ezért nem bírnám ki a pályaelhagyást), de szerintem a többi se tetszene jobban.


Ugyanakkor írtam feljebb, hogy sok elméleti tudást szeretnék, és azt felhasználni, és valóban jelenleg úgy érzem, ez az álmom, ez hajt. De gimnáziumból jöttem, semmi tapasztalatom; lehet, hogy mégis szeretnék egy gyakorlatias, kicsit monoton munkát is.

Az tart vissza, hogy érdekel a biológia, érdekel az informatika, tudományos-műszaki dolgoknak olvasok utána szabadidőmben. Budapest utcáit rendezgetem át magamban séta közben, vagy egy irodaházat környezetbaráttá teszek magamban. Alapvetően egészséges életteret szeretnék az emberek (és állatok, tehát az élő) részére, ezen szeretnék munkálkodni egy nagy csapat tagjaként. Ezért inkább elméletet tanulnék egyetemen, mint gyakorlatot szakmán.


Nem szeretném lenézni a szakmákat, még ha úgy is néz ki. Sok szakma pontosságot, precizitást, közben gyorsaságot igényel, vagy türelmet, vagy az emberek iránti szeretet. Tudom, hogy megvannak a szakmák nehézségei, és azt is, hogy fontosak.

Csak úgy érzem, nem az én asztalom.


Úgy érzem tehát, bármit tennék, ugyanolyan messze maradnék álmaim megvalósításától, és bármit teszek, az amolyan cseberből-vederbe lesz.


A jelenlegi szakom mellett szakma nem férne bele, mert akkor nem tudok benne lenni az iskolapadon kívüli plusz dolgokban, azon nélkül meg aztán végképp büfészak...


20/L


2013. júl. 6. 20:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Milyen szakon vagy most?
2013. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Büfé
2013. júl. 6. 22:00
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Bővebben?
2013. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Büfészak :D :D
2013. júl. 6. 22:14
 5/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat, fáradt vagyok.

Amúgy miért lényeges?

Szeretnék ötleteket kapni, mire váltsak, hogy most min vagyok, mellékes itt.

2013. júl. 6. 22:15
 6/32 anonim ***** válasza:
82%

-_-

Nem is tudtam, hogy indult a BGF-en egy Büfészak nevű szak.

Pontosan milyen szakon vagy?

2013. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
38%
Biomérnök/Vegyészmérnök?
2013. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Mérnök-informatikus, bionika (PPKE), építész vagy közlekedésmérnök a javaslatom.
2013. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%
Szép és jó hogy egyből menő konstruktőr/tervező/dizájner akarsz lenni, de azt írtad, hogy egy túl nehéz szak nem menne:P
2013. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
41%

Túlpörög az agyad, de csapongsz minden irányba, nem tudod mit akarsz. Tipikus nö vagy.

De büfészakról nehéz lesz váltani, újra felvételizni kell.

2013. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!