Mire váltsak egy büfészakról? Mit tanuljak, mit tegyek?
Egy túl nehéz szakot nem tudnék elvégezni.
Ugyanakkor -- és beismerem, itt kettősség van, ami nem túl sokat segít -- nem szeretnék szakmát, mert inkább (lexikálisan) tanulni szeretnék és szellemi munkát végezni, tervezőcsapat részese lenni vagy valami. Egy kétkezi, türelmet igénylő vagy monoton munkát nem bírnék ki. Tehát nem tudnék varrónő lenni, se kisgyermekgondozó (gyerekekkel, emberekkel nem bírnék foglalkozni).
Nézegettem még szakmákat, és egyik se jön be. Vagy nem érdekel alapból - banki asszisztensek, egészségügyiek zöme, gazdaságiak -, vagy kétkezi, pontosságot, türelmet, kézügyességet igényelnek.
Egyetemi szakok között nincs jobb ötletem, mint amin vagyok. Az se érdekel annyira (még, de ha itt maradok, tuti elhivatottá tesz, ezért nem bírnám ki a pályaelhagyást), de szerintem a többi se tetszene jobban.
Ugyanakkor írtam feljebb, hogy sok elméleti tudást szeretnék, és azt felhasználni, és valóban jelenleg úgy érzem, ez az álmom, ez hajt. De gimnáziumból jöttem, semmi tapasztalatom; lehet, hogy mégis szeretnék egy gyakorlatias, kicsit monoton munkát is.
Az tart vissza, hogy érdekel a biológia, érdekel az informatika, tudományos-műszaki dolgoknak olvasok utána szabadidőmben. Budapest utcáit rendezgetem át magamban séta közben, vagy egy irodaházat környezetbaráttá teszek magamban. Alapvetően egészséges életteret szeretnék az emberek (és állatok, tehát az élő) részére, ezen szeretnék munkálkodni egy nagy csapat tagjaként. Ezért inkább elméletet tanulnék egyetemen, mint gyakorlatot szakmán.
Nem szeretném lenézni a szakmákat, még ha úgy is néz ki. Sok szakma pontosságot, precizitást, közben gyorsaságot igényel, vagy türelmet, vagy az emberek iránti szeretet. Tudom, hogy megvannak a szakmák nehézségei, és azt is, hogy fontosak.
Csak úgy érzem, nem az én asztalom.
Úgy érzem tehát, bármit tennék, ugyanolyan messze maradnék álmaim megvalósításától, és bármit teszek, az amolyan cseberből-vederbe lesz.
A jelenlegi szakom mellett szakma nem férne bele, mert akkor nem tudok benne lenni az iskolapadon kívüli plusz dolgokban, azon nélkül meg aztán végképp büfészak...
20/L
Nem mindenkinek a menőség a lényeg. Nem menő szeretnék lenni, hanem tényleg egy valamit alkotó csapat tagja lenni.
Szorgalmasnak tartom magam, sőt, hajlamos vagyok arra, hogy túlhajtsam magam. Ugyanakkor nem vagyok jó agyú, pl. gimiben ismeretlen volt számomra az, hogy odafigyelek órán, egyszer átolvasom otthon, és ötöst írok. A hosszútávú memóriám jó, csak az átlagembernél kicsit több munka, mire oda "beköltöztetek" valamit.
Jó szak a biomérnöki meg a vegyészmérnöki, csak körülbelül esélyem sincs oda bejutni, elvégezni.
A BCE biomérnökire még átvennének, és el is fogadnának szerintem pár tantárgyat. Ugyan egyértelműen erősebb iskola az enyémnél, de tudtommal a BME-től még messze van. A problémám vele az, hogy amolyan cseberből-vederbe, még kevesebb ideje van az ÉTK-n a biomérnöki, mint a mi karunkon a jelenlegi szakom; nincs MSc-je ott, ezen kívül nagyon élelmiszeripari szagú. Az se áll tőlem távol, de talán a jelenleginél mégiscsak távolabb.
BME-VBK jó szakjaira nem volt meg a pontom rájuk (400 alatt voltam kicsivel, ezek a szakok meg 400 felett). Újra kellene felvételizni, addigra négy állami félévet elpazaroltam. Ezen felül alig fogadnának el tantárgyat. Hallottam a miénknél erősebb egyetemről a BME-re átmenő emberkét, hogy sok tantárgy tanmenete nem egyezett, nem fogadták el.
A bionika nem érdekel. Tudom mi az, valaki az ismerősi körömből oda akart menni.
Közlekedésmérnöki egyik álmom, de azt még a valóban jó agyú + szorgalmas emberek is alig-alig végzik el. Eddig csak azt hallottam róla, hogy horror.
Ha kevés a pontod a BME-VBK-ra, akkor jelentkezz a Pannonra..
Semmivel sem rosszabb mint a BME.
A Pannon nem budapesti egyetem. A fővárosban fogok maradni.
Egyébként ott állítólag a szakok 75%-át kiszórják, és 2-300 hallgatóból egy végez időben.
Pont, hogy az elszántságom megvan, szeretnék tanulni, szorgalmas vagyok.
De egy embertelen szakot, ahol 75% kihullik, és a jó agyúaknak sincs semmi élete se éjszakája; nem tudnék elvégezni.
Nem hiszem el, hogy nincs olyan szak, amit ne tudna egy buta, de szorgalmas ember úgy elvégezni, hogy tudjon aludni és néha szórakozni is. Nem mindennap kocsmázni, néha szórakozni...
Más is szeretne a lakhelye közelében maradni. Ha ez szerinted elítélendő, akkor inkább maradj csendben...
a #15ös válaszoló úgy érti, hogy: hogy lehet valaki szorgalmas úgy, hogy nem akar semmit sem csinálni:D
(Sajna tanulni kell jobb helyeken, nem lesz életed, hát istenem:P)
Neked kellene tudnod mit akarsz.
Igazából megindokoltad, hogy ide nincs elég pontod, azt nem tudnád elvégezni, az azért nem jó mert nem Budapesten van stb.
Az első évben már gondolom rájöttél hogy tetszik vagy nem tetszik a "büfészakod", akkor kellett volna váltani.
Egy színvonalas szakon sokat kell tanulni, főleg az elején és meg kell csinálni a buktató tárgyakat. Egyébként ha nem kellenének jó képességek, csak szorgalom egy szak elvégzéséhez, akkor az emberek 99 százalékának lehetne diplomája..:)
Tényleg nem bántásként, de egy 20 éves felnőtt nő lehetne kicsit határozottabb.
Olyan vagyok, aki nem két nap alatt akarja megérteni a mechanikát, meg nem utolsó délután akar 50 oldalt egyszer elolvasni zh-ra készülvén. Továbbá nem a 2-esre hajtok, ha tudom, hogy jobb időbeosztással tudnék akár az 5-ösre is.
Ettől függetlenül háromszor, négyszer lassabban értek vagy jegyzek meg valamit, mint egy átlagos emberke. Ezért nem biztos, hogy megbirkóznék egy minden részletre kiterjedő, szívatós szerves kémiával, ahol elmagyarázzák az alapokat, ez alapján jöjj rá te a nehezebb dolgokra is plusz magold be ötszáz gyűrűs vegyület képletét, ahol eleinte van logika a szerkezetben, de alapvetően magolós; vagy nem biztos, hogy megbirkóznék egy olyan matekkal, ahol háromszor annyi a tananyag, mint nálunk volt, plusz még egy csomó bizonyítást is meg kell érteni és jegyezni.
Úgy gondolom, az embernek vannak korlátjai. Például nem mindenki képes lefutni a maratont, akármilyen szorgalmas is. Viszont aki szorgalmas, de álma, hogy egyszer versenyezzen, és nem elég neki a 7 kilométer, viszont kis gyengus, lehet, hogy a félmaratont meg szeretné próbálni.
Ilyen vagyok én is.
Nem szeretnék valami türelmet igénylő, monoton kétkezit. Viszont úgy gondolom, sok tudományos-műszaki dolog érdekel, így egy közepes nehézségű egyetemi szakot el szeretnék végezni.
De azt nem vállalom, hogy szorgalmi időszak 5. hetétől kezdve a vizsgaidőszak végéig minden nap éjfélig tanuljak, 5 órákat aludjak, hétvégén legyen összesen egy óra szabadidőm, és még így is a tantárgyak feléből bukjak. Ennek egyébként értelmét se látom...
Majd szeptembertől lesznek szakmai tantárgyak, akkor rá fogok jönni, hogy érdekel-e ez a szak. Egy kémiából vagy egy fizikából nem tudtam rájönni, ezek alapozó tantárgyak. Még semmi szakmai jellegű nem volt.
Egyébként nem hiszek abban, hogy aki szívatós egyetemen végez, jobb szakember lesz.
Az egyetemen több elmélet kell, hogy legyen, mint egy OKJ-n. Egy villamosmérnöknek többet kell tanulnia elméletben, mint egy villanyszerelőnek. Ez tiszta sor. Mondom, én is elméletet szeretnék tanulni.
VISZONT annak baromira nem látom értelmét, hogy szorgalmi időszak 5. hetétől vizsgaidőszak végéig éjfélig kelljen tanulni, hogy bent maradj. Akkor inkább többet ér egy gyengébb egyetem, ahol van időd részt venni a projektekben, van időd külön jegyzeteket olvasni abból a részből, ami megtetszett, van időd szakkollégiumba csatlakozni. Így több gyakorlati tudást kapsz, és az elméletből se csak azt fogod tudni, mint az évfolyamtársaid.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!