Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire váltsak egy büfészakról?...

Mire váltsak egy büfészakról? Mit tanuljak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy túl nehéz szakot nem tudnék elvégezni.


Ugyanakkor -- és beismerem, itt kettősség van, ami nem túl sokat segít -- nem szeretnék szakmát, mert inkább (lexikálisan) tanulni szeretnék és szellemi munkát végezni, tervezőcsapat részese lenni vagy valami. Egy kétkezi, türelmet igénylő vagy monoton munkát nem bírnék ki. Tehát nem tudnék varrónő lenni, se kisgyermekgondozó (gyerekekkel, emberekkel nem bírnék foglalkozni).

Nézegettem még szakmákat, és egyik se jön be. Vagy nem érdekel alapból - banki asszisztensek, egészségügyiek zöme, gazdaságiak -, vagy kétkezi, pontosságot, türelmet, kézügyességet igényelnek.


Egyetemi szakok között nincs jobb ötletem, mint amin vagyok. Az se érdekel annyira (még, de ha itt maradok, tuti elhivatottá tesz, ezért nem bírnám ki a pályaelhagyást), de szerintem a többi se tetszene jobban.


Ugyanakkor írtam feljebb, hogy sok elméleti tudást szeretnék, és azt felhasználni, és valóban jelenleg úgy érzem, ez az álmom, ez hajt. De gimnáziumból jöttem, semmi tapasztalatom; lehet, hogy mégis szeretnék egy gyakorlatias, kicsit monoton munkát is.

Az tart vissza, hogy érdekel a biológia, érdekel az informatika, tudományos-műszaki dolgoknak olvasok utána szabadidőmben. Budapest utcáit rendezgetem át magamban séta közben, vagy egy irodaházat környezetbaráttá teszek magamban. Alapvetően egészséges életteret szeretnék az emberek (és állatok, tehát az élő) részére, ezen szeretnék munkálkodni egy nagy csapat tagjaként. Ezért inkább elméletet tanulnék egyetemen, mint gyakorlatot szakmán.


Nem szeretném lenézni a szakmákat, még ha úgy is néz ki. Sok szakma pontosságot, precizitást, közben gyorsaságot igényel, vagy türelmet, vagy az emberek iránti szeretet. Tudom, hogy megvannak a szakmák nehézségei, és azt is, hogy fontosak.

Csak úgy érzem, nem az én asztalom.


Úgy érzem tehát, bármit tennék, ugyanolyan messze maradnék álmaim megvalósításától, és bármit teszek, az amolyan cseberből-vederbe lesz.


A jelenlegi szakom mellett szakma nem férne bele, mert akkor nem tudok benne lenni az iskolapadon kívüli plusz dolgokban, azon nélkül meg aztán végképp büfészak...


20/L


2013. júl. 6. 20:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan a nagy budapesti csodaegyetemek gyakorlata, hogy az elsö két félévben meg sem mutatják a lepusztult laborjaikat.
2013. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Vidéken meg szokták mutatni?


Amúgy valóban nem túl jó a túlzott alapozás... Sokan nem értik, hogy egy év után nem tudom megmondani, hogy valóban utálom-e a szakomat. Dehát ha nem tudom, milyen érzés ezt tanulni?! Beleolvastam az egyik tantárgy jegyzetébe, de ez se mond sokat. Érdekesnek tűnt valamennyire.

2013. júl. 7. 11:35
 23/32 anonim ***** válasza:

Milyen szakon tanulsz?Ha csak annyit írsz,hogy büfé azzal nem mondtál semmit.Ha tervezni akarsz,akkor tanulj építészmérnöknek.Lány szak.

Vagy mehetsz gözgére,ahogy az összes többi nő.Mérnökök közt(gépész,info,villany)nem fogsz túl sok nőt találni.Meg lesz hátrányod is.Vegyész szintén ok,de ahhoz nagyon vágni kell a kémiát.Volt egy csaj ismerősöm,gyógyszerész akart lenni,de kb. 5-ször vágták meg kémiából...

2013. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Konkrétan nálunk üvegfalú laborok vannak, mindenki látja a folyosóról is.
2013. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Jó, a kémialabort nyilván láttam. Volt ott óránk, és imádtam. De ezek is az alapozáshoz tartoztak. Nem szakmai.

Kémiai és biológiai kísérletek voltak.


(Az meg egy külön mese, hogy valahol akkor is szomorúnak érzem, hogy gimnáziumban ilyen kísérletekkel általában nem találkoznak a diákok. Aki reál szakra megy, annak lehetőséget kellene biztosítani rá. A fakt nem elég. Biológia fakultációs voltam, és nem kísérleteztünk, mert nem volt idő.)

2013. júl. 7. 12:13
 26/32 anonim ***** válasza:
Ha tetszett a kémia laboros akkor miért nem mész el vegyésznek? újra érettségizel kémiából és jövőre felvételizel Pestre.:)
2013. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Vegyész - még csak az hiányzik :D


Mondom, közepes nehézségű szakot akarok.

És olyat, ami nem száraz. Itt tönkretett a sok megfoghatatlan alapozás. A kémiát (nem a laborról beszélek, az elméletről) konkrétan kínomban szerettem meg.

Sok szakkal az a bajom, hogy kb. az egész alapszak tele van száraz dolgokkal. Azt hiszem, pont a vegyész szak tantervét néztem. Brrrr.... A biomérnöki se sokkal jobb.


Az tart a jelenlegi szakomon, hogy itt legalább szeptembertől konkrét dolgokról fogunk tanulni.

2013. júl. 7. 16:42
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kérdező, úgy látszik, körbelőttük a lehetséges szakokat, és te mindegyikre találtál kifogást. El is hiszem, te jobban ismerheted magad, mint mi. Úgy néz ki, vagy maradsz a büfészakodnál, és megelégszel vele, esetleg megpróbálod élvezni (pl. nem mondod rá többet, hogy büfészak, hanem vállalod) vagy keresel egy OKJ képzést. Nem mindenkinek való az egyetem.
2013. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Nem kifogás, csak ha egyszerűen nem jó az agyam???

És más se érdekel jobban, mint ez???

Asszem írta is valaki, hogy a szorgalom nem elég.

A nap 24 órából áll. Punkt.



Egyre nehezebb felvállalnom a szakomat... :(

2013. júl. 8. 12:08
 30/32 anonim ***** válasza:
Légyszive írd már le milyen szakon vagy mert ha nem mondod akkor hiába mondunk szakot mami hasonlít rá biztos nem fog tetszeni, ha tudnánk milyen szakon vagy akkor eltudnánk különíteni és kevésbé hasonló vagy egyáltalán nem hasonló szakot mondani. Amúgy itt az összes szak ezek közül választhatsz: [link]
2013. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!