Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz a Műszaki egyetem...

Milyen nehéz a Műszaki egyetem Pesten?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök vagy villamosmérnök szeretnék lenni most. Fizikából 5-ös vagyok matekból 4-es, van amit értek (geometria) ezekből hibátlan dolgozatokat de az algebra nagyon nem fekszik az 3-as ami lehúzza az évvégi jegyem. A többi tárgy 5-ös. Nagyon nehéz elvégezni érdemes odamennem? Lesz állásom? Kösz a válaszokat előre is!:)

2013. júl. 20. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bekerülni semmi ahhoz képest, amit ott elvárnak.. Minimum jeles középfokú érettségi, amivel bent maradsz.. kevesebbel is felvesznek! De ha elvégzed, szinte biztos, hogy lesz munkád.
2013. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jeles meglesz szerintem. Csak végezzem el az a lényeg! kösz a gyors választ!
2013. júl. 20. 20:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért felhívnám figyelmedet arra a tényre, hogy a BMGE kb. az egyik legnehezebb egyetem Magyarországon, és ez konkrétan a mérnök szakokra is igaz. Valóban hajlandó vagy MINDENT beleadni több éven keresztül?
2013. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az algebrára kezdj el nagyon-nagyon ráhasalni.
2013. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
NAGYON nehéz, de meg lehet csinálni. Abban ne reménykedj, hogy a szorgalom elég hozzá, símán kivágnak ha szellemileg nem ütöd meg a szintet. Állásod tutira lesz HA elvégzed, de tényleg meg kell kűzdened érte, különösen az alapképzésben.
2013. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hűha. Képes vagyok tanulni persze. Itt a szellemi színvonal a kérdés. A megyeszékhely egyik legjobb gimijébe járok, nagyon nagy kudarc lenne ha kirúgnának.
2013. júl. 20. 21:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz. De azért biztató, hogy van aki elvégzi. Mindenesetre tudnod kell, hogy a felvettek 2/3ából sosem lesz mérnök.
2013. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha olyan mint volt, a matematika életveszélyes.

A megyeszékhely legjobb gimije ott kb. semmit nem jelent.

2013. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz. Aki szerint nem, az csak vagánykodik. A barátom egyenesben fogja elvégezni a Bsc-t mérnök infón (szóval a VIK-en, ezért releváns a kérdésben), négyesei-ötösei vannak, de dolgozik is érte eleget, illetve elég jó képességei vannak. A többi ismerősöm onnan viszont vért izzad, pedig ők is tanulnak rendesen. De ha egyszer sikerül elvégezniük - az már biztos, hogy több félévnyi csúszással -, akkor legalább állásuk biztosan lesz.


Én is a BME-re felvételiztem egyébként, eddig máshova jártam, de nem táplálok olyan reményeket, hogy könnyen fog menni, pedig reáltárgyakból ötös voltam. De azért reménykedem, hogy a kitartásom segíteni fog :)

2013. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

98%-os fizika érettségi középszinten, szintemelőnek rá egy 88%-os emelt fizika, aztán meg egy 96%-os matek.

Matek I.-ből harmadszorra vizsgáztam le, igaz, akkor rögtön hármassal. (Mondjuk ebben benne volt, hogy a legszarabb előadóhoz kerültem). A számítástudomány alapjait elbuktam és azóta is szívok vele, második félévben fel tudtam volna venni, de nem akartam, mert úgy éreztem, annyit nem tudnék bevállalni, most harmadikban meg csak ütközőpályára tudnám tenni, szakirányig meg meg kell csinálni. Ja és ugye illendő lenne belőle levizsgázni, ami nem mindig sikerül elsőre. (A számtud az kvázi matek, egész pontosan diszkrét matek)



A fizikával tényleg könnyen voltam, azt lenyeltem. Matekbólis átmentem egy másik előadóhoz, akinek jó híre volt, behúztam elsőre-igaz most csak kettessel.


Ha nem voltál szakközepes a Digitális technika, a Programozás nagy falat lesz, viszont láttam szakközepest önmagát elbízni és úgy megbukni, mint a szél. Ők viszont általában szenvednek matekból.


A fizika mellé bejön a Jelek és rendszerek nevű csoda, amit ha buksz, csúszik a diplomád. Na most ugye ha nem voltál szakközepes, áramkört fizika órán láttál. Hát itt szépen egy gyakorlat, egy előadás alatt átszaladnak az ellenálláson, a csillag-delta átalakításon, a Kirchhoff-törvényeken... Aztán meg utána az özönvíz, gondolok itt pl. a nonlineáris rendszerekre, a diff.egyenletekre, meg a komplex számítási módra.


Ugyan ez van másutt is, közlekes haveromnálpéldául a mechanika kegyetlen, ellenben ilyen elektromos dolgokkal kvázi középiskolás szinten megelégednek, pont mint mi a mechával. A dologban ugyebár az a csavar, hogy aki nem műszaki szakközépből jött, az az elmétét ismerte meg a dolgoknak (forgómozgás, erő, töltés, váltóáram, mit tudom én), a fizika óra keretében, itt meg a gyakorlatát tanulod, ebből fogsz élni, amihez a stabil elméletet már készpénznek veszik. Másfelől a szakközeseknek meg néha az elméleti alapok gyengébbek. Szóval így is-úgy is szopás :-D


Üdv a BME-VIK-ről (villanyos volnék)

2013. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!