Logopédus vagy jogász?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furán hangzik, de mindkettő nagyon érdekel. :) Szerintetek melyik komolyabb szakma, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyik izgalmasabb?
2013. júl. 9. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A logopédia a gyógypedagógia egyik területe, tehát már specializáció valamerre, a jogász a nagy általános, amiből ha valaki jogász valamelyik területet majd művelni fogja.

Egyébként jogász legyél inkább.

2013. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább jogász
2013. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kifejtenétek? Miért?
2013. júl. 9. 17:25
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#1 válaszoló vagyok

Mindkét pálya telített manapság. Pedagógusként nehéz elhelyezkedni (kivéve ha kémia-fizika szakos vagy), és ebben a logopédia is benne foglaltatik.

Ha ezt végzel igazán semelyik más állás nem lesz a végzettségednek megfelelő csak a speciális oktatási intézmény egyéniző tanári állása, ahol beszédhibás gyerekekkel foglalkozol. (ha ilyen álláshoz nem jutsz akkor marad az hogy asszisztens vagy egy irodába a diplomáddal, vagy jöhet a mc'donalds)

jogászként rengeteg szakterület van, igaz itt is telített a pálya, de ha pl, nem sikerül bíróságra bejutnod egyetem után, akkor ott a közigazgatás rengeteg pozíciója. Kiépíthetsz egy ügyvédi praxist, szakosodhatsz a pénzintézetek fele, vagy jogvédő irodák felé, vagy pályázhatsz brüsszeli Eu-a állást ha jó vagy angolból is, szóval nagyon tág a lehetőség amiket választhatsz diploma után, valamelyik csak összejön a sok irányból. Szóval fényévekre leszel attól, hogy mc'donalads mert nem találsz munkát magadnak..ellenben ez ugye logopédusként benne van a pakliba..(jó gondolom nem a végtelenségig, de akkor is megeshet)

Én még egy nem olyan apróság..egyetem után ott a neved előtt a dr...nem vagyok sznob, de azért sok ajtót megnyit az a két betűcske egyéb helyzetekben is..

2013. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógiából is lehet doktorálni. Nem mellesleg a logopédusokból hiány van, jogászokból túlképzés.
2013. júl. 25. 10:09
 6/8 A kérdező kommentje:

"nem vagyok sznob"


De, az vagy. :)

2013. júl. 25. 10:10
 7/8 anonim ***** válasza:

#4-es válaszoló vagyok!

Miért lennék sznob? :)

Csak van tapasztalatom mindkét irányba.

Van egy gyógypedagógus nővérem és egy jogász férjem. amit tapasztalok azokat írtam le.

2013. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Még egy-két apróság!

Igen lehet gyógypedagógiából is doktorálni, de a gyógypedagógia alapszakon aki elkezdi a tanulmányait annak már csak5 aki doktori iskolába beiratkozik kb. 20-30% megy mesterképzésre, mater után már csak 1-2% aki doktori iskolában továbbtanul. Igaz aki itt végez tudományos fokozatot szerez.

Végezetül, ha ennyire a logopédus pálya mellett vagy akkor minek tetted fel a kérdést, mert eldöntötted eleve hogy Te az szeretnél lenni. Ez rendben van, szép pálya és nehéz is, nagyon elhivatottnak kell lenni hozzá.

De hogy hiány van belőlük ebben hatalmasat tévedsz, túlképzés van legalább annyira mint jogászokból, csak éppen a betölthető munkakörök listája sokkal kiesebb.

2013. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!