Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jogot tanulok, elhelyezkedh...

Ha jogot tanulok, elhelyezkedhetek diplomáciai vonalon?

Figyelt kérdés

Diplomata szeretnék lenni, de annyit hallottam, hogy nincs értelme nemzetközi kapcsolatokat/tanulmányokat végezni, hogy gondoltam, inkább jogi karon próbálnám meg. Be kell valljam, elég hiányosak az ismereteim a felsőoktatás terén részben, mert még ráérek, részben pedig mert a neten próbálok tájékozódni de annyi a (felesleges) információ, hogy nem látom át. Szóval.

Láttam, hogy szegeden a jogi karon van ilyen szak. De lehet úgy csinálni, hogy felveszek egy másik (hasonló) szakot mellé és akkor a végén lehetek olyan 'diplomata' aki el tud helyezkedni jogászként vagy valami? Bocs, kicsit homályos a kérdés, én sem igazán étem.:)

A másik kérésem, hogy ha külföldön tanulnék ( az anyagi része megoldható) vagy ott csinálnám a mesterképzést, akkor könnyebben helyezkedhetnék el?

Előre is köszi. Már azt is, hogy végigolvastátok a kérdést.



2013. jún. 30. 17:16
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen,hallottam már olyan diplomatáról is,akinek földrajz diplomája volt.
2013. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Végezd el a jogászt és mellé a nemzetközi kapcsolatokat. Szerintem ez jó kombináció. Bár jogász mellé én inkább valami gazdasági vonalat vinnék, mint például pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing stb.
2013. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A jogi diploma passzol a legjobban a diplomácia területéhez. Ott mélyrehatóbban foglalkoznak a nemzetközi joggal, az eu-joggal, közjoggal. Emellett az országod történelmére is rálátást nyersz. Intellektuálisan mindenképp nagyobb kihívás, mint a nemzetközi kapcsolatok. Gyakorlatilag majdnem teljesen magában foglalja, amit nemzetközi tanulmányokon tanulnak, kivéve 1-2 tantárgyat, és e mellé többet ad. Osztatlan képzés, ami viszont azt jelenti, hogy NINCS külön alapképzés, 1 mesterképzésbe fogsz bele, ami 5 évig tart majd. Remélem tudtam segíteni.
2013. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, sokat segítettetek.:)
2013. júl. 4. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"De lehet úgy csinálni, hogy felveszek egy másik (hasonló) szakot mellé és akkor a végén lehetek olyan 'diplomata' aki el tud helyezkedni jogászként vagy valami?"


Inkább olyan jogász lehetsz aki el tud helyezkedni diplomataként.

Mindenki okoskodik hogy mit kellene elvégezned, pedig pont akkor tennéd a legjobban ha nem mások tanácsát követnéd, hanem te magad tudnád hogy mit akarsz.

Ha úgy gondolod hogy menne a jog, akkor persze megéri elvégezni.

Ha külföldön tanulsz az nem feltétlenül jelenti azt hogy könnyebben helyezkedsz el, de tapasztalatszerzés miatt megéri, akár csak 1-2 szemesztert kint tanulni.

Annyit még hozzátennék hogy azért sok infot találsz neten erről és most hiába érzed feleslegesnek, később valószínűleg le fognak tisztulni az infok.

2013. aug. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, másik szakot felvehetsz, ha van rá keretetek, de joggal együtt semmi szabadidőd nem lesz. Sőt, ha a jogot jól akarod elvégezni akkor nem érdemes mellé még egyet, bár nem tudom milyen tanuló vagy, pár embernek sikerülhet akár jogot és orvosit is együtt végezni, de ahhoz már nagyon zseninek/pengének kell lenni. Úgy tudom a mérnök szakok és a jog nem minorképesek. A minor jelentésének utána tudsz nézni neten, az nekem is csak akkor lett világos mielőtt felvettek egyetemre, szóval ne aggódj ha nem áll egyenlőre össze a kép 1-2 dologgal kapcsolatban (de azért elsősorban ne másokra hallgass)
2013. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!