Ha valaki orvosi után elmegy Phd-hallgatónak, annak a 3 év Phd után még először le kell töltenie szintén a 3 év rezidensit?
Nekem volt pár jó tudományos poszterem, és jó kutatási tervem meg egy 5-ös diploma. TDK-zni már nem volt időm, nem nyaltam be a tanszéknek és egy középfokú angolom volt. Sőt hátrányból indultam, mert vannak protekciósok.
Csak azt mondom, hogy a PhD-t sem kell annyira nagyon túlértékelni. Elég sok ostoba véglény emberrel találkoztam mostanában, akiket simán felvettek... ha nem is a SOTE-re, de más egyetemre igen.
Egyébként ott van a dolog lényege, hogy óriási áldozatot hoz, aki PhD-zik. 140 nettóból Bp-n hogyan lehet kijönni? Kb esélytelen. Ha peched van és nem tudsz dolgozni mellette, vagy nem adnak kiegészítést, akkor egy albérlet épphogy kijön belőle.
Természettudományos és műszaki területen a PhD-s nagy érték, mert elmegy iparba, vagy valami átlag diplomás munkába és kapásból dupláját keresi. Ez a szomorú ebben...
Szóval akinek volt már pár kisebb tudományos munkája (publikáció se kell) és kutatási tapasztalata... meg 5-ös diplomája van, annak sima ügy a PhD. TDK, nyelvvizsga nem árt, de nem is létszükséglet.
Ahová én járok ott tanítási mentesség van, és csak 1-2 órát elég felvenni félévente. A többi pedig kutatási téma.
Ha olyan helyen vagy, ahol van pénz a grantekből finanszírozni a témádat, akkor van esély 4-5 éven belül megírni a disszertációt. Amúgy nagy eséllyel elapadnak a források, és/vagy lelövik a témádat idő közben, több évnyi munka után akár. Na az a szívás.
Pedig Bp-en is élnek ennyiből, képzeld.
Bp-en sem mindenki multimanager.
kérdező, igen, úgy van, attól mert megcsinálsz 3 év phd-t,ha utána szakorvoskodni akarsz,akkor meg kell csinálnod a rezidensit is
persze tolhatod együtt is,de az kicsit durva
Csakhogy különbség
Egy callCenterben örök életben ugyanannyit fogsz keresni, viszont, ha orvos leszel, előbb-utóbb jól fogsz keresni, magánpraxist nyitsz, paraszolvenciát kapsz, kimész külföldre.
Szóval van jövőkép.
Most ugye ebből az akar kijönni, hogy mennyire baró meló a kalszenter?
Nagyon nem, idegileg nagyon kimerítő, sok buta, értetlen ember és neked mindig jó fejnek kell lenned.
Épp ezért nagy a fluktuáció.
Csak arra reagáltam, hogy nem mindenki manager aki 140 felett keres.
Mivel félig szoftverfejlesztő vagyok, ott meg kijössz a BSc diplomáddal és egyből 300 nettó amit kapsz és 1-2 év már 4-5lepedő is megvan. Aztán egy agyatlan droid junior fejlesztő, aki itthon marad, mennyi felelőssége van egy rezidenshez képest...?
Áh mindegy, csak nem jól van ez így az fix... és Bp-n már lassan mindenhol 50-60 a szoba, más emberekkel egy lakásban. + enni is kell néha, meg bérletet venni, néha új cipőt..és már is 140-nél vagyunk.
Miközben atom nagy stressz az egész. Nekem ne mondja senki, hogy akkora fun dolog a PhD vagy a rezidens...
Lehet jobban jár az ember ha elkezd programozni tanulni még PhD előtt/alatt. Oda úgy is létfontosságú, és még keresni is lehet vele.
1. nem lehet mindenki programozó
2. főleg a nők, nagyon nagy hátrányban vannak ezen a területen,kb semmibe sem veszik őket
3. hiába mondják, hogy jól lehet keresni pl építészmérnökként
ha. 1. nem tudok rajzolni
2. nem is érdekel a szakma
3. lehet, hogy kezdetben a programozó jobban keres,de később már nem
és az ember hosszútávon gondolkodik
egy orvos ismerős alapvetően itthon dolgozik,de néha kiröppen Londonba és másfél millát összetarhál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!