Biológia vagy Kémia?

Figyelt kérdés

jövőre fel lehet venni + 2 órát az iskolában. Olyan mint az emelt csak ez 10-ben.

Nos emelten mind a kettőt fel szeretném majd venni de most csak egyre van lehetőség, melyik legyen?

Amiken gondolkodok: Orvosi,biológus,gyógyszerész,állatorvos, hasonlók.



2013. jún. 22. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a kémiát venném fel. Oka: sokkal több logikát igényel, sok a számolós feladat (emelt szintű feladatsor 40-45%-a) és úgy önmagában a kémia emelten a feladatsor szinte teljes része ok-okozati tudást igényel. Előnyös lehet azért is, mert pl. 11. végén elmész belőle emeltre. A maradék 1 év alatt pedig bőven fel lehet készülni biológia emeltre. (Nekem 3 hónap alatt sikerült 70% feletti eredményt elérnem)
2013. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is a kémiát venném fel. Bioszból a legtöbb anyagrészt be kell seggelni, amihez nem feltétlenül szükséges az emelt óraszám. Ezzel szemben a kémiát pedig meg is kell érteni, pl a számítási feladatoknál nagyon előnyös, ha azt tanárral többet gyakoroljátok.
2013. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mire mész, vagy melyiket érted kevésbé. Biológia szak baromi nehéz és a fele tárgyad kémiás lesz, de oda nem sokra fogsz menni a középiskolás biosszal, mert köze sincs ahhoz, amit tanulni fogsz. Viszont a kémia háttére szükséged lesz
2013. jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
+1 kémia. Sokkal több gyakorlás kell az emelthez.
2013. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!