Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet normálisan végigcsi...

Hogy lehet normálisan végigcsinálni egy vizsgaidőszakot?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok jogi karon, és az időbeosztásommal óriási gondok vannak, plusz az önbizalom terén sem állok valami fényesen. Eddig egy félévben átlag 7-8 vizsgám volt (plusz 2-3 gyakorlat szorgalmi időszakban), de egyszerűen képtelen vagyok beosztani az időmet, hogy egy hét jusson egy tárgyra, mert folyamatosan halogatok. A képességeimmel nincs gond, amiből elmegyek vizsgázni az mindig négyes vagy ötös, de hajlamos vagyok arra hogy pl. felveszek keddre egy vizsgát, majd leadom, és felveszem csütörtökre, mondván hogy addig még olvasgatom a tételeket. Igen ám, de egy ilyen manőverrel borul minden, az egész 1.5 hónapos időszakom. Most jelenleg ott tartok, hogy még 3 vizsgám van, ebből egyből mentem volna hétfőn, dehát nem merek, mert 1-2 óra alatt kikérdik a 300 oldalas könyvet A-Zig, és félek, így leadtam, és felvettem szerdára... jövőhétre marad két vizsga. Mindig attól félek hogy beégek a tanárok előtt, megbukok, kapok egy kegyelemkettest, hülyének tartanak stb. Más is ilyen halogatós vagy én szenvedek ettől? Egyébként mindig marad a következő félévemre 1-2 CV vizsgám épp a halogatásnak köszönhetően...

Ha meg mondjuk 6 napom van egy párszáz oldalas könyvre, akkor úgy vagyok vele "majd holnap neki kezdek tanulni..." a végén meg már csak kapkodok, és éjjel-nappal tanulok, és stresszelek.


2013. jún. 15. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor halogatni akarsz, akkor mondj nemet. Akaraterő kérdése. Meg ha elmész vizsgázni és nem sikerül, akkor attól még el tudsz menni máskor is.
2013. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy akaraterő, de nekem nagyon nincs! :( Képes vagyok hajnalban kelni hogy tanuljak (akkor jobban fog az agyam), de ha "túl sok" az időm egy-egy tárgyra (6-7 nap), akkor képes vagyok még 1-2 napot vegetálni, majd az utolsó napokban kapkodok :/ majd megijedek, leadom a vizsgát, és nézek másik időpontot :/

Rizikózni sosem mertem, van olyan csoporttársam aki a 70 tételből megtanult 10et, hát belehúzott... jelest kapott. Én meg ismerem magam ha 70ből 69-et tudok, akkor kihúzom a maradék egyet ami nem megy. (Volt rá példa, azóta nem kísérletezek, hanem csak akkor merek elmenni ha tökéletesen tudok mindent)

2013. jún. 15. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell maximalistának lenni, ahogy mondani szokás, a kettesnél nincs jobb jegy, csak szebb :)

Bár lehet, hogy a jogi hallgatóknál másképpen megy, mint a mérnök hallgatóknál.


Megszereztem két mérnöki diplomát, volt olyan félévem, hogy 17 tárgyam volt (egyszerre vettem fel az összes választható tárgyat), mégse paráztam túl. Én inkább megpróbáltam minél előbb letudni a vizsgákat, főleg a szakma szempontjából lényegtelen "töltelék tantárgyakat". Ezekre sokszor csak a fele tételt tanultam meg, hátha szerencsém lesz a vizsgán és pont abból húzok. Általában bejött.

2013. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre, hogyha nem stresszelek rá egy tantárgyra, akkor gördülékenyen veszem az akadályokat, a vizsgám is nyugodt, ha úgy vagyok vele h "lesz ami lesz". Tavaly ilyenkor egy héten három vizsgára mentem el a halogatásnak köszönhetően sűrűsödött így össze, majd úgy voltam vele ha sikerül sikerül, ha nem akkor lesz CV-m és teszek rá. Így álltam végig a három tárgyhoz, mindháromra négyest kaptam. De ez már nagyon a vége volt... most még 2 hét van, próbálok nyugodt maradni, de ezek most olyan tárgyak h rettegek :( De a brutál tárgyaknál lehetetlen nem stresszelni. Sajnos nálunk óriási különbségek vannak a jegyek között, egy jogi karon sajnos nem mindegy hogy az ember kettessel jön ki vagy ötössel, és a különbség is érezhető a két jegy között :/ A munkáltatók meg nagyon nézik hogy a jogász ritével vagy summa cum laudeval végzett. Bizonyos foglalkozásokat (pl. ügyész), be sem lehet tölteni kettes-hármas diplomával :/ Persze mérnökin más, meg reál szakokon, ott valóban örülni kell egy kettesnek.
2013. jún. 15. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán jövőre jobban "belejössz"
2013. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most pihenj egy kicsit
2013. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem pihenhetek, 2 hét van, és 3 nagy vizsga :((

Mindig elcseszem a hülye halogatásaim miatt!

2013. jún. 16. 00:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: Akármi történik, nem szabad halasztani a vizsgát. Ennyi, ez a titka.

Ha megbuksz véletlen (de miért buknál, ha tanulsz?), akkor majd elmész UV-héten belőle.

Előbb-utóbb ki fogsz esni, ha állandóan halogatod a vizsgáid.

2013. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!