Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejuthatok egyetemre/főiskolár...

Bejuthatok egyetemre/főiskolára? 25 éves egyedülálló anya vagyok. Minimális jövedelemmel.

Figyelt kérdés
Elég silány anyagi körülményeink vannak. A GYED-em és a családi arra elég, hogy kifizessem a rezsit és együnk, meg persze a gyerekem egyéb szükségleteire. Felesleges pénzünk nincs, semmi. A kérdésem az lenne hogy 7 éve érettségiztem. Nem lett jó a bizonyítványom. Érettségi után elmentem dolgozni, aztán 23 évesen szültem, de egyedül maradtam vele. Nagyon szeretném tudni mik az esélyeim? Csak önköltséges képzésen vehetek részt, vagy valami támogatást igénybe lehet esetleg venni? Diákhitelt tudok majd igényelni, ha önköltséges? Az az összeg fedezné a tanulmányaimat? Egészségügybe szeretnék menni. Nagyon szeretnék tanulni és nagyon nagy szükségem lenne segítségre. Esetleg szociális alapon lehet igényelni támogatást? Vagy esélyem sincs és felejtsem el, legyen ez továbbra is csak egy álom?
2013. jún. 5. 00:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Felvételinél szerintem még plusz pontot is kapsz a gyerek után. De a felvételi után add intézetbe a gyereket, és máris könnyebb, a tanulás is.
2013. jún. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha lenne gyereked tudnád, hogy elég bölcsődébe adni, nem kell intézetbe. Éjszaka tudnék tanulni. Pont azért akarok tanulni, hogy neki jobb jövőt biztosítsak! De ilyen embereknek felesleges bármit mondani, aki szerint a nőnek a konyhában a helye. Értelmes válaszokat várnék. Köszönöm.
2013. jún. 5. 01:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy bejuthatsz-e, a bizonyítványodon múlik. Az alapján vesznek fel.

Nézz utána, hogy a kiválasztott szakra mennyi volt a ponthatár, és neked hány pontod van. Ha kevés, vagy maximum annyi,akkor érdemes esetleg egy-két tárgyból újraérettségizni vagy letenni a nyelvvizsgát.


Mindenképpen állami képzésre célszerű menned. Anyagilag nem gond, mert a helyzeted miatt komoly szociális támogatásra számíthatsz, akár havi 50-60 ezret is kaphatsz egyedülálló anyaként, ami sokat segít.


Az önköltséges képzésre vehetsz fel diákhitelt, de nem ajánlom. Mire befejezed, lesz egy többmilliós adósságod, amit aztán utána vissza kell fizetned, és igazán nem jutsz előbbre. Ha az a cél, hogy a gyereked segítsd, akkor ez a lehetőség felejtős.

Egyébként 40 éves korodig vehetsz részt államilag finanszírozott képzésben.


Mindenképpen azt ajánlom, hogy kezdj el tájékozódni, menj be a kiszemelt egyetem tanulmányi osztályára érdeklődni, és olvasd a felvi.hu-t. Ez az álom megvalósítható! Nem most szeptembertől, hanem 2014-től, de ez talán nem is olyan nagy gond, addigra ovis lesz a kislányod. Idén már csak önköltséges képzésre jelentkezhetnél, de annak a te helyzetedben nincs értelme.


Sok sikert!

2013. jún. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
aki 25 évesen, gyereket nevelve képes olyan hülyeséget kérdezni, amit hivatalos oldalon érthetően leírnak, az ne akarjon felsőoktatásba járni.
2013. jún. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Felvételizned kell a bizonyítványod alapján számolják a pontjaidat. Ezt a felvi pontszámító kalkulátorában a legcélszerűbb megnézni, hogy mire elég az eddigi eredményed. A kapott eredményt összeveted az elmúlt évek pontszámaival (felvi statisztika) az adott szakon és tagozaton, onnan tudod hogy van e esélyed bejutni a kinézett szakra és intézmény.Ha kevesebb vagy csak annyi a pontod, akkor új érettségi vizsgát is tehetsz. (ha nem sikerül akkor az eredeti nem vész el ne aggódj, mintha semmi sem történt volna olyan) Sajnos az ilyen javító érettségi pénzbe kerül, 25.000 Ft. tárgyanként. De ha kevés is a pontod azért egy tárgyból elég szokott lenni a javítás. A felvételi eljárás 9000 Ft-be kerül. Állami helyeket csak év elején az általános felvételi eljárásban hirdetnek, úgyhogy leghamarabb 2014-től tudnád kezdeni a tanulást. Esetedben nappali képzés is szóba jöhet, lehet hogy jobban jársz vele mintha levelezőre mész, mert több ösztöndíjat tudsz begyűjteni mintha dolgoznál, és ráadásnak nem kell egy munkáltatóhoz alkalmazkodni. Ja és ha marad időd a gyerkőc és a suli mellett diákmunkát csak nappalis vállalhat, azt pedig lényegesen könnyebb sőt könnyű találni. (nem olyan mint amikor rendes állásra pályázol..egész más, csak regisztráció kérdése egy iskolaszövetkezetnél) Ami még fontos nyelvvizsga kérdése. A diplomához középfokú nyelvvizsga szükséges, az előtted lévő évben erre érdemes ráfeküdnöd ha még nincs. Egyetem mellett ha már tanulsz sokkal nehezebb erre koncentrálni. Ezzel kell kezdheted a jövődért való tevést, hogy ezerrel nyelvet tanulsz. sajnos a nyelvvizsga is plusz pénz. A legolcsóbb 25.000 Ft. Ezért is jó alaposan fel kell készülnöd. Angolt vagy németet mindenütt elfogadják, meg ezzel külföldön is könnyű munkát találni, pláne eü diplomával együtt. Úgyhogy hajrá, drukkolok neked, hogy nehéz helyzetedből fel tudjál állni. Nem lehetetlen, csak nehéz, pláne a kezdet.
2013. jún. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Utolsóhoz annyit tennék hozzá, hogy van ahol csak az angolt fogadják el. Érdemes utánaérdeklődni az egyetem oktatásért felelős igazgatóságán. Nagyon nehéz lesz, de sikerülhet. Ez egy szép álom, ami sok küzdelmes és viharos év után átutazhat az álmok földjéről a realitás világába. :)
2013. jún. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Az angolt jól beszélem, igaz nincs róla papírom, de társalgási szinten megy. Lehet, hogy újra érettségizek, a matekom lett 2es, a törim meg 3as, a másik három 4es. Úgy gondolom ez nem lesz elég.

Nem tudom az egyik kedves hozzászólónak mi baja a kérdéssel. Nem foglalkoztam eddig a főiskola gondolatával, így nem tudom miként működik. Nem gondolom, hogy szégyen segítséget kérni, ha valamit nem tudok.

Köszönöm a hasznos információkat!

2013. jún. 5. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért vigyázz, hogy a mostani felvételinél nem a jegy számít, hanem a százalék. Illetőleg előbb nézd meg, hogy a kiszemelt szakodra mik a felvételi követelmények. Egészségügybe elég sok mindent elfogadnak, de azért egy biosz/ kémia érettségi nem ártana. Annak ellenére, hogy magyarral és informatikával is be lehet kerülni bizonyos szakokra.
2013. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Nos ha régi érettségi akkor még nem százalékoltak, a pontot a jegyek alapján kapod. 4-es érettségi 79 pontot ér..ha sikerült két olyan szakot kinézned ahova a 4-es érettségik a felvételi tárgyak, akkor máris van 316 pontod a tanulmányi eredményért...ha leteszed a közép nyelvvizsgát (tudsz angolul akkor az menni fog)az + 25 pont, gyerekért ha gyesen vagy kapsz + 40 pontot..így számolva semmi szükséged új érettségire, simán bent vagy

ha jól adom össze 382 pontot máris elértél...tehát hajrá, könnyebb lesz mint a hozzászólásodban írtad a nehézségeket.

2013. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"381" akart lenni a pontok száma..bocs
2013. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!