Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki BME biomérnökin tanul?

Valaki BME biomérnökin tanul?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 21:02
 1/4 A kérdező kommentje:

Véletlenül lemaradt a második fele :)

Lenne néhány kérdésem. Most választottam fakultációkat, és végül biosz-kémia párost vettem föl. Nem lesz-e nagy hátrány a biomérnökin, hogy nem tanultam emelt matekot? És van-e értelme az emelt biosznak?

köszönöm 17/L

2013. máj. 28. 21:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A legfontosabb az első 2 félévben a kémia, viszonylag kevés biosz lesz, DE "nem hátrány", ha tudod emelt szinten. A matek - biosz kérdésben: matek sokkal több lesz először, mint biosz, de megtanulható. Viszont nyilván, ha matek nagy részét tudod (nekem pl. az első félév majdnem teljesen megvolt fakton), akkor több időd lesz mást tanulni... A bioszt, ami kell, úgyis szinte teljesen alapoktól tanultuk, egyáltalán nem hátrány, ha valaki azt nem tanulta emelten gimiben.


Én matek-kémia párossal jöttem, az utolsó évben nem tanultam bioszt már (bár nagyon szerettem, de 3. fakt nem volt beilleszthető). Nem bántam meg, mateknál előny volt, hogy szinte már mindennel találkoztam, bioszt meg szerettem és értettem, nem kellett sokat tanulni. De azoknak sem volt sok hátrányuk, akik matek fakt nélkül, biosszal jöttek, ha tudták tartani az ütemet, és nem álltak hadilábon a matekkal úgy általában...

2013. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szeretem a matekot, de sajnos 3 faktot nem lehetett választani. Egy kis baj, hogyha nem matek emeltet csinálok, akkor annak az 50 pontja kiesik a felvételin, és fölösleges biosz és kémia emelt, mivel abbol is csak az egyik számít bele. Másik gond, hogy szeretem a matekot, de a tanárunk, egész órán az osztályt fegyelmezi, és hiába kérem, h akkor nekem adjon külön feladatot, hogy tudjak haladni, valahogy elmegy a füle mellett, és félek, hogy így az alap érettségi se fog jol menni (ami ugye beleszámít a felvételibe).
2013. máj. 29. 07:20
 4/4 anonim ***** válasza:

A plusz pontokat próbáld meg nyelvvizsgával megszerezni.


A matekra én azt tudom mondani, hogy szerintem fogd a matekkönyvet, és kezdd el megoldani benne a feladatokat. Vagy szerezz egy feladatgyűjteményt (szerintem a 3 kötetes - sárga, zöld, kék a legjobb), és oldogasd szépen végig - nyilván ne a versenyfeladatokat, de ne is csak a legkönnyebbeket. Neten kismillió leírás és videó érhető a középiskolai tananyaghoz kapcsolódóan. Szóval ebben szerintem, ha a tanárod nem partner, nyugodtan kezdj el önállósodni. Egyetemen sem feltétlenül kapsz olyan tanárt (nálunk pl. gyakvezető), aki tud rendesen tanítani, és akkor bizony neked kell utánajárni, megtanulni.

2013. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!