Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes az iskolát abbahagyni,...

Harkat28 kérdése:

Érdemes az iskolát abbahagyni, hogy inkább a munkaügyin keresztül tegyek le egy szakmát?

Figyelt kérdés
22. életévemet töltöm be idén, szakácsnak készülök és már van egy OKJ-s szakmám de az fizetős volt. Nehezebb a tanfolyam mint a suli? Érdemes belevágni? Így még lehet ingyenes hogy az előző OKJ-s szakmát "Én" fizettem? Aki végzett el már a munkaügyin keresztül szakmát legyen szíves pár fontos tudnivalót leírni erről az egésznek a menetéről. Előre is köszi!

2013. máj. 22. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:

szia! én munkaügyön keresztül lettem fodrász. mindössze 8 hónap alatt (igaz, minden nap mentünk). a képzés gyatra volt, színvonal nélkül. nem volt elég az idő egy szakma elsajátítására, féltudással jött ki az ember onnan. és persze senkit sem buktattak meg. pl volt egy asszony, aki férfi divathajvágás modulban géppel 1 szintre letolta egy srác haját. ezt ugye egy majom is meg tudja csinálni, és kettest kapott. nekem itt gurult el a gyógyszer. mellesleg szarba se nézték az embert. szóval, ha van választási lehetőséged, én nem ajánlom a munkaügyis képzéseket. gyorstalpaló, amivel nem szerzel valódi tudást, csak papírt.


egyébként közben kaptunk pénzt, meg bérletet, ennyi előny volt belőle.

2013. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Erre ne alapozz. Ha ott hagyod az iskolát önként, akkor a munkaügyi kirendeltség nem fogja támogatni a tanfolyamodat. Egyébként se lenne túl nagy esélyed bejutni, mivel már van szakmád, és elsősorban azokat támogatják, akiknek nincs szakmájuk.
2013. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!