Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolakerülő lettem! Mit...

Iskolakerülő lettem! Mit csináljak? 16/F

Figyelt kérdés

8.-ig elég jó tanuló voltam. 4,3-as átlaggal felvettek egy szakközépbe. 9.-ben tapasztaltam, hogy az ottani iskolai közösség egy fos. A tanárokat ki nem állhatom! Utáltam bejárni. De valahogy mégis 1 évet sikerült eltöltenem ebben a "börtönben". Hatalmas barátokat nem találtam egy év alatt, egész nyár alatt még csak nem is beszéltünk egymással. Jött a 10.! Rájöttem, hogy amit tanítanak az iskolában,(elektronika) engem nem érdekel. Ebbe az iskolába, az informatika miatt jöttem.(mert 8-ba még ez érdekelt)Nos, ebben az iskolában az info oktatás egy fos!! 1,5 éve járok ide, de semmit nem tanultam, amivel vinném valaha az életben.(Viszont már 6 diplomát szerezhetnék szövegszerkesztésből)Már november van, de mind a 3 családi okos igazolást elhasználtam. Holnap sincs kedvem bemenni, annyira nem érdekel. Miért tanuljak olyasmiket, amikkel semmire nem fogom vinni, de amúgy se érdekelnek? A közösség szar még mindig, 2 tantárgyból állok bukásra, hozzáteszem mind a 2 szakmai. :@ Inkább maradnék itthon, esetleg később elmennék valami képzésre... Vagy keresek valami light-os diákmunkát, legalább lesz valami zsebpénzem. Nem tudom, hogy 2. félévet hogy fogom kibírni bukás nélkül... Ti mit tennétek a helyembe?


Gondolom egyből az írná az első 5 kommentelő, hogy váltsak iskolát! Nem fogok! Mert nem fogok egy újabb közösségbe beilleszkedni! Ott ugyanezeken a problémákon fogom átszenvedni magam, és pár év múlva, majd nézhetek a 0 szakmámmal...



2012. nov. 26. 00:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, ez melyik iskola pontosan, akár csak monogrammal is? Mert igencsak ismerős a helyzet, a leírás, ezek a tulajdonságok.


Amúgy nézd, tanulni muszáj ezeket, én sem értek nagyon sok dolgot (és nem azért, mert hülye lennék, hanem az elcseszett oktatási rendszer miatt), de kell, és mindig a tanár a főnök. Szóval vicces.

Egyébként már 16-ra levitték a korhatárt, tehát úgy pakolhatnak ki ahogy akarnak, és onnantól diákmunka is kilőve.

2012. nov. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Iskolakerülő nem "lessz" valaki. Minden reggel dönthetsz, és ha nem mész be az egyedül a te választásod. Szvsz jól elcseszed vele az életed, de ez a te dolgod. Kifogások mindíg vannak, de ha 17 évesen 8 általánossal sorban állsz majd hogy havat lapátolhass, senkit sem fog érdekelni hogy jó volt-e az infotanárod, csak hogy hogy fogod a lapátot.
2012. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Menj át másik suliba, így sok mindent elcseszhetsz. Még csak 10. Es vagy. Vagy megszokod, hogy rossz az oktatás bagy megszoksz egy új közösséget
2012. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez egy olyan dolog amin át kell esni. Neked nem is igazából az iskolával a tanárokkal van a baj, hanem az új környezettel. Nem tudsz beilleszkedni. Nézz szét, csak van legalább egy normális ember. Ha meg nem akkor hagyd a barátokat, inkább csajozz be!


Az elektronikával nem tudom mi a bajod, elvégre ezután még lehetsz akár villamosmérnök is ami egy elég jól keresett/fizetett szakma.


Ha nem megy sehogy se, akkor csak ülj ott és tanuld meg kettesre az anyagot, legalább egy érettségid legyen. Muszáj túl lenni rajta, hamar eltelik ez a maradék 2 és fél év.

2012. nov. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom egyből az írná az első 5 kommentelő, hogy váltsak iskolát! Nem fogok! Mert nem fogok egy újabb közösségbe beilleszkedni! Ott ugyanezeken a problémákon fogom átszenvedni magam"

Most akkor döntsd el hogy az iskola a fos, vagy veled van a baj. Csak mert ha az iskola a fos, akkor a következővel miért járnál ugyanúgy? Ha úgy gondolod, hogy neked is vannak problémáid, akkor próbálj meg segítséget kérni,de akkor is ajánlatos iskolát váltani, mert a problémáid nem véletlenül lettek. Nekem úgy tűnik, hogy megviselt téged az iskolaváltás, és görcsös lettél. Kétszer is felbukkan itt a "0 szakma" kérdése. Erről két dolgot érdemes tudni. Az egyik, hogy a középiskola nem azért va, hogy szakmát tanítson. Mint ahogy az általános, meg a kisegítő sem. Alapvetően azért van, hogy felkészítsen az érettségire és megtanulj egy nyelvet. A szakközép pluszban megkísérel adni egy szakmát, de őszintén szólva nagyon csekély azoknak a száma, akik egy szakközépből kikerülve a szakmájukkal elvoltak életük végéig. Továbbá minek korlátoznád be a lehetőségeidet erre szakmára, ha egy csomó mást is csinálhatsz. A másik. Ha egy középiskolát bukdácsolva viszel végig, és esetleg elszarod az érettségidet, amire igen sok esély van, mert végigbukdácsolt 4 év így nem támasztasz magad felé elvárást, akkor onnantól kezdve gyakorlatilag semmiféle lehetőséged nem lesz semmire. (pontosabban csinálhatsz úgy érettségit újra, hogy a légüres térben vagy, közben valaki eltart, és tanulsz, de sokkal nehezebb, mint a középiskolában) Vagyis az hogy bukdácsolsz önmagában elég ahhoz hogy iskolát válts, attól függetlenül, hogy milyen reményeid vannak a másik iskola légkörével kapcsolatban. Egyszerűen csak tanulj meg angolul középfokon és csinálj egy jó érettségi. Ennyi lenne a feladat. A középiskola egyébként egyébként egy szükséges rossz, amit az emberek egy jelentős része utál, sz*r a konstrukciója, amit kormányzati szinten kellene megváltoztatni, tehát ne itt próbáld megtalálni az igényeidnek megfelelő társaságot. Például szerintem az egy jó taktika lenne,megfelelő utánajárás alapján iskolát váltanál, elmennél valami diákmunkára, ahogy bírod a tanulás mellett, és a megkeresett pénzből kereshetnél valami érdeklődésednek megfelelő tevékenységet; elmehetnél kajakozni, úszni, kondizni, vagy például lehet olyanokat csinálni, hogy nyári nyelv- és szörftanfolyam külföldön, és ennek az árát meg is tudod keresni diákmunkával, vagy ha jól ügyeskedsz, akkor egy csomó koncerten meg nyári fesztiválon ott lehetsz mixerként, rendezőként, hostként, vagy amit akarsz. És ráadásul neked fizetnek érte. Ha ilyen tök jó dolgokat csinálsz, akkor tök boldog leszel, és egy csomó olyan emberrel fogsz találkozmni, aki szintén tök boldog, és ebből már rossz társaság nem lesz. Hha van társaságod, akkor elmehettek stoppal bárhova Európában vagy akár Ázsiába is egy kicsit. (Ezeknek a dolgoknak azért nagyrészt feltétele, hogy beszélj angolul valamennyire), vagy a pénzedből elmehetsz szerezni egy jogsit, de én olyat is ismerek, aki pilótaengedélyt szerzett kisrepülőre. És természetesen mehetsz a végén egyetemre, ami meg egy marha jó dolog, és szintén van egy csomó lehetőség. Nem érdemes rágörcsölnöd a középiskolai közegre, mert nem neked kell a világ hülyéit megjavítanod (max ha pszichológus leszel, de akkor sem most)Én például annyira szenvedtem a középiskolában, bukdácsoltam két évig, a végén pszichiátriára kerültem, és ma meg nagy ívben fosok rájuk, mert egyszerre két egyetemre járok, ráadásul nem gagyi egyetemre, és bár még mindig vannak problémáim, de egyre boldogabb vagyok. Szóval nem volt vége a világnak azzal, hogy otthagytam őket, hanem pont hogy elkezdődött.

2012. nov. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

1. Ha az összes olyan feladta volna, akik ki nem állhatták az osztálytársaikat, akkor sok iskolában csak 2-3 fő keménymag végezne, mert miután eltűntek az első balekok, a "bullying" lélektana szerint más balekot kell találniuk.


2. Ha az összes ember feladta volna, akit nem érdekel legalább egy része annak, amit tanítanak, akkor talán néhány érettségizett ember létezne, de diplomával senki sem rendelkezne.

2012. nov. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező ne sajnáltasd már itt magad!Ha az info érdekel érettségizz le belőle 5ösre, aztán go az egyetem! ;)
2012. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Iskola nevét leírhatnád :). Eléggé ismerős.
2012. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ilyen attitűddel egyetem? Amíg olvastam a rizsádat, addig arra gondoltam, hogy be lettél szorítva egy olyan közegbe, ami neked derogál, ergo te sokkal jobb vagy, mint az oda járók. De mikor eljutottam oda, hogy ne is ajánljuk azt, hogy iskolát válts, na hát akkor nem tudom mit akarsz ebben az életben. Pedig szerintem nem vagy te olyan hülyegyerek, felismerted, hogy ez nincs rendben. A szüleid egyébként mit szólnak hozzá?

Ha szakmát akarsz tanulni, akkor viszont el kell viselned egy újabb iskolaváltást.

2012. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

én is ugyan azt tudom mondani mint az előző hozzászólók. neked nem az adott sulival van bajod, meg nem is az adott közösséggel, hanem egyszerűen azzal h tanulni kell és pont. gondolkodj el ezen, most ha tényleg abbahagyod, mihez fogsz kezdeni? majd anyád,apád örök életig eltart? miféle diákmunkával tudnád magad eltartani? (úgy h nem is lennél már diák...).

am én is infó szakközépbe jártam és 10. osztályba ne is várd azt h majd világmegváltó programokat fogtok írni. infó közép érettségi lényegében csak office. emeltre meg majd fakton fogtok készülni (ha egyáltalán fogsz rá jelentkezni ilyen hozzáállással).

2012. nov. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!