Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolakerülő lettem! Mit...

Iskolakerülő lettem! Mit csináljak? 16/F

Figyelt kérdés

8.-ig elég jó tanuló voltam. 4,3-as átlaggal felvettek egy szakközépbe. 9.-ben tapasztaltam, hogy az ottani iskolai közösség egy fos. A tanárokat ki nem állhatom! Utáltam bejárni. De valahogy mégis 1 évet sikerült eltöltenem ebben a "börtönben". Hatalmas barátokat nem találtam egy év alatt, egész nyár alatt még csak nem is beszéltünk egymással. Jött a 10.! Rájöttem, hogy amit tanítanak az iskolában,(elektronika) engem nem érdekel. Ebbe az iskolába, az informatika miatt jöttem.(mert 8-ba még ez érdekelt)Nos, ebben az iskolában az info oktatás egy fos!! 1,5 éve járok ide, de semmit nem tanultam, amivel vinném valaha az életben.(Viszont már 6 diplomát szerezhetnék szövegszerkesztésből)Már november van, de mind a 3 családi okos igazolást elhasználtam. Holnap sincs kedvem bemenni, annyira nem érdekel. Miért tanuljak olyasmiket, amikkel semmire nem fogom vinni, de amúgy se érdekelnek? A közösség szar még mindig, 2 tantárgyból állok bukásra, hozzáteszem mind a 2 szakmai. :@ Inkább maradnék itthon, esetleg később elmennék valami képzésre... Vagy keresek valami light-os diákmunkát, legalább lesz valami zsebpénzem. Nem tudom, hogy 2. félévet hogy fogom kibírni bukás nélkül... Ti mit tennétek a helyembe?


Gondolom egyből az írná az első 5 kommentelő, hogy váltsak iskolát! Nem fogok! Mert nem fogok egy újabb közösségbe beilleszkedni! Ott ugyanezeken a problémákon fogom átszenvedni magam, és pár év múlva, majd nézhetek a 0 szakmámmal...



2012. nov. 26. 00:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
orbitális baromság, hogy a tanulással van baja. Például nekem nagyon rossz volt a középiskola, pedig előtte is és utána is képes voltam tanulni, és annyira rossz volt, hogy külön kellett új értettségit csinálnom a rendes érettségim után, mert az emeltem csak 4-es lett (ami ugyebár 60% alattit jelent) Rá egy évre csináltam 2 85%-os emeltet meg egy nyelvvizsgát. Nekem az a tapasztalatom az életemben, hogy a tanulás igaziból egy luxuslehetőség, amit csak akkor tudsz végezni, ha idegileg rendben vagy, úgy érzed hogy van helyed a világban, van önbizalmad stb. Na nekem mindez nem volt középiskola után, hanem az volt, hogy 6 évig jártam pszichiáterhez. Amíg fel nem göngyölítettük, hogy valójában engem a középiskolában tudatosan romboltak a tanárok, mert meg voltak sértődve hogy nem akarok pedálozni. (mivel az iskolában egyébként ez volt a szokás)Aki nem látja ezen a helyzeten, hogy a srác rosszul élte meg az iskolaváltást és ráfeszült, valamint hogy elvesztette azt, hogy merre is akar tartani az életében a semmit nem tud az emberekről. Mellesleg ha valaki nem érzi az indíttatást vagy az erőt arra hogy éppen valamit tanuljon, és ezért nem tanul, az még mindig jobb, mintha elkezdi erőltetni, mert így legalább azt az igényét megőrzi, hogy integrált maradjon, és a saját képére formálva tanuljon, hogy saját magát tudja ezáltal kifejezni. Ennek hiányában egyébként nem használható betanulás keletkezik. Mellesleg 16 évesen nekem is más motivációkra lett volna szükségem a tanuláshoz, mint 12 meg 14 évesen. (amiket én sem kaptam meg)
2012. nov. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
egyébként helyből seggbe rúgnám az olyan embereket, akik hibáztatni kezdik azokat, akiknek valami problémájuk van. Az ilyen emberek miből gondolják,hogy ők nem totálisan elfogadhatatlan selejtes nulla fölösleges lények, hogy ekkora pofájuk van
2012. nov. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%
Majd mindjárt megsajnálom a kis naplopó sarjadékot. Ne haragudj meg utolsó, de benned volt erő, hiszen sikerült az érettségid, nagyon is jól. De benne nem látom a potenciált, hogy egyáltalán akarná, hogy valamit tegyen ellene. Na és itt kezdődik a probléma. "Nem fogok, nem bírom" stb. Miért amúgy kedves kérdező, azt gondolod, hogy a való ÉLETBEN nem fogsz olyan helyzetekkel találkozni, ami neked abszolúte nem fekszik mégis meg kell tenned bizonyos okok miatt? Milyen képzésre gondoltál? OKJ-ra? Érettségi köteles a legtöbb.
2012. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
tudod azért mondja hogy nem bírja, mert nem bírja. Én sem bírtam. Azért kellett utólag csinálnom a dolgaimat, amikor eljöttem a suliból. Egyébként bentlakásos volt. A srác meg kvázi otthagyta az övét. Mivel nem jár be. Szóval hivatalosan is ott kéne hagynia. Szerintem másik iskolában jobb lenne neki. Kereshetne egy erősebbet azért, hogy ne menjen az önbecsülésére az iskolaváltás. Bár a magam részéről értem a középiskolához való beteges ragaszkodást. Ez egyfajta identitáselem ebben a korban. Nekem is az volt. Úgy éreztem, hogy ha váltanák, akkor igaziból a légüres térbe kerülnék, mert a potenciális új osztályom életének egy részéből kimaradtam. A beilleszkedés meg tényleg nehéz, mert egy új osztályban mindenki keresi a társát, de egy kialakult rendszerben max azoknak van szükségük valakire, akik kiszorultak a rendszerből.
2012. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

előző: de épp ez az, épp ezért jártatjuk itt a pofánkat.

utolsó előtti mondat: "Gondolom egyből az írná az első 5 kommentelő, hogy váltsak iskolát! Nem fogok! Mert nem fogok egy újabb közösségbe beilleszkedni"


ha ezt nem írta volna, akk rögtön mindenki rávágja h iskolaváltás, mert az segítene. de ebből látszik, h ő azt se akarja h ez változzon.

2012. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Mintha egy csapat nyugdíjassal beszélnék. Még az alap kérdésemre se tudtok válaszolni,"Mit csináljak?" Egyedül a 11. válaszoló írt normális kommentet. De a 13. valami hatalmas IQ-fighter....


Továbbra is várom a segítőkész!! válaszokat, idióták kíméljenek. Amúgy meg érettségi minek, ha vállalkozó akarok lenni, pont hogy nem kell...

2012. nov. 29. 11:24
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

11. válaszban sem látok a kérdésedre választ, csak leírta a saját példáját (tehetek róla, hogy nem tudok magammal példálózni?).

és azt sem tudom h mit vársz tőlünk. ismeretlen emberekkel akarod megbeszélni, h mihez kezdj az iskolamentes életeddel? (és még te mondod másoknak, hogy IQ-fighter...).


másrészről nem tudom, hogy képzeled ezt h "vállalkozó leszek". fingasz egyet és alapítasz egy vállalatot 0 tudással? nem hiszem h sikeres lesz. vagy egy létező vállalat élére akarsz állni? 99% hogy nem fognak felvenni.

és ugyebár a vállalatba is van egy közösség. oda is be kell tudni illeszkedni. érdekes, azt gondolod, hogy ott menne, de az iskolában nem megy...akkor mégis azzal van a baj, hogy lusta vagy a tanuláshoz.

2012. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ezen filózok egy ideje, meg azon, hogy világgá kéne menni. Tök komoly szándékkal, csak járni a világot, csak... élni. (:

15/L

2012. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom,hogy régi a kérdés,de ha már rátaláltam gondoltam megkérdem hogy vagy?Sikerült iskolát váltanod vagy javítani az átlagodon?
2013. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem azóta Bécsben koldul...
2019. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!