Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű biológia érettségi...

Középszintű biológia érettségi! Mennyi idő alatt lehet reálisan felkészülni rá?

Figyelt kérdés

Már elég rég jártam gimibe, nem friss az anyag, tényleg csak a nagyon alap dolgokat tudom. Így mennyi idő alatt tudnék felkészülni munka mellett? (tehát nem tudok reggeltől estig tanulni)


Esetleg könyvet, szakirodalmat tudnátok ajánlani?


2013. máj. 16. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem így egy félév. Nemtudom igazából, annó én a középsulimban beadandó dolgozatot írtam amivel kiváltottam a szóbeli részét a vizsgának, csak írásbelire kellett készülnöm, én akkor semmit sem tanultam rá, és a bioszoktatásunk sem volt a legkiemelkedőbb, így összekapartam egy 60%-ot. Ha maximálisan felszeretnél készülni, 5-6 hónap gyakorlás el kell. Könyv ami szerintem jó, az a Panemsulis Biológia, és különböző biológia szóbeli tételkidolgozásos könyvek.
2013. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kb fél év, ha esténként tanulgatsz.
2013. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Igen, annyira saccoltam, mert gondolkoztam, hogy esetleg ősszel érettségizzek-e vagy 1 év múlva, de lehet marad a tavasz, munka mellett az reálisabb, egyetemet úgyis csak jövő ősszel kezdeném, addig meló.

2013. máj. 16. 16:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, neked is köszönöm második válaszoló!
2013. máj. 16. 16:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ősszel próbáld meg, felfogsz tudni készülni! És ha mégsem sikerülne jó eredményt elérned akkor még mindig ott a májusi érettségi időszak:) Ha megtanulod a Panemsulis Biológia könyvet, meg hozzá veszed a kidolgozott szóbeli tételes könyvet, akkor meglepetés nem érhet... az oktatas.hu-n található vizsgakövetelmény alapján kell haladnod, onnan megtanulsz mindent, nem olyan sok. [link]
2013. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is ősszel próbáld meg. Én is ősszel megyek bioszra, csak emeltre. Igaz március óta és reggeltől délutánig tudom tanulni, de azért az emelt nagyságrendekkel nehezebb, mint a közép. De ha én megtudok tanulni 2 könyvet addig, plusz még a magyarra is készülni, akkor neked is menni fog.;)
2013. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, meggyőztetek! :D


Vesztenivalóm nincs, mert ha nem lesz olyan jó, akkor újracsinálom tavasszal, de akkor nekiesek, és megpróbálom most:)


Köszönöm a linket is, hasznos lesz, meg a könyvet amit ajánlottatok, az alapján fogok akkor tanulni.


Kedves utolsó! Kitartást, majd gondolok rád:)

2013. máj. 16. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!