Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok biológia gyakorló...

Tudtok biológia gyakorló feladatokat emelt szintre?

Figyelt kérdés
Van valami jó feladatgyűjtemény, amiben az érettségihez hasonló feladatok vannak?

2013. máj. 9. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Felesleges keresni. Én megvettem egy rakatot, de semmit nem ért. Gyakorlatilag a 3/4-ükben nem emelt szintű kérdések vannak, hanem szóról szóra, ami az adott könyvhöz kapcsolódik, azt kérdezi vissza, csak például igaz vagy hamis formájában. Nem olyan, mint az érettségin, hogy gyakorlati feladatok...
2013. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg a korábbi érettségi feladatokat! Annál jobb gyakorlás nincs.
2013. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy én is teljesen így látom, csak egy baj van: fakton azokból az anyagokból is emelt érettségis feladatokból írat dogát a tanár, amit csak annó vettük alapszinten alapórán, fakton meg szóba se került. A tankönyvben meg nincs is annyi információ gyakran, ami az emelt szintre kell( mozaik).


Most azt szoktam, hogy a mozaikos vastag feladatgyűjteményt csinálom, de azokkal a sok igaz-hamisos meg többszörös asszociációs feladatoknak az érettségihez nincs sok köze, a Scolar kiadós Szerényi Gábor-féle feladatgyűjtemény már közelít, de azért abban is eléggé másak általában.


Csak ha idén tizenegyedikben megcsinálom az adott témához az érettségis feladatokat, akkor később miből gyakorlok?

2013. máj. 9. 22:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is megbántam. Megvettem a mozaikos nagy feladatgyájteményt, de abba fejezetnként van 150 igaz-hamis, aminek nincs is köze az emelthez. A végén meg vannak olyan rajzosok, amik max. ilyen egyetemre jók, de az érettségihez nincs köze. A szerényit is megvettem. Az tényleg jobb, de az se nagy szám. Kb. annak is a fele az, hogy rákérdez dolgokra, és ki kell fejteni. Pénzkidobás mind. Tanuld a könyveket, mindig bövítsd az ismeretanyagodat és akkor nem lesz gond.
2013. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De mivel bővítsem az ismereteimet?

Mert pl. utánanéztem neten a női nemi ciklus hormonális szabályozásának, de sokkal részletesebben találtam meg, mint ami kell érettségire...

Tudtok ajánlani valamit?

2013. máj. 9. 22:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy itt kérdezek. De akkor elég, ha csak a korábbi feladatokat csinálom meg?/70% kéne/
2013. máj. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig a gyakorlás a lényeg, ha csak a könyvet tanulod meg, nem sokra mész.


Csináld meg az összes eddigi feladatsort.

Aztán itt van ez az oldal, itt is van minden lecke végén néhány feladat:

[link]

Ezek simán vannak emelt szintűek...


[link]

Szerintem ez is jó. Külön vannak jelölve az emelt, a közép és a versenyfeladatok. A versenyfeladatokhoz kell a hozzá kiadott könyv, de a többit meg lehet oldani.

Van hozzá megoldókulcs egy külön kötetben.


[link]

Ez is jó, ebből emelt fakton csináltunk néhányat.

Szövegek vannak benne, és ahhoz kapcsolódóan kérdések.

2013. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"De mivel bővítsem az ismereteimet?

Mert pl. utánanéztem neten a női nemi ciklus hormonális szabályozásának, de sokkal részletesebben találtam meg, mint ami kell érettségire...

Tudtok ajánlani valamit?"


Az sosem baj, ha részletesebben tudod. Legalább nagyobb rálátásod van, jobban megérted.

Szerintem azért nehéz sokaknak középsuliban megérteni a bioszt, mert egy csomó fontos részt kihagynak, mert úgy már túl sok lenne.

2013. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó, de amit én néztem azok ilyen Szentgotthátai vagy Sobotta anatómia atlasz felhasználásával készült cikk volt, ami azért gimiben tényleg nem kell:D:D
2013. máj. 11. 21:41
 10/10 A kérdező kommentje:
egyébként a mozaikos Biológia Feladatgyűjtemény 11-12.-ről mi a véleményetek? És a scolar kiadós 3 kötetes könyveknek az 1. és a 3. része is jó?
2013. máj. 11. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!