Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért választottad ezt a...

Miért választottad ezt a szakmát? (Továbbiak lent! )

Figyelt kérdés

(Ha vannak itt) Szociálpedagógusoktól kérdezném,hogy miért választotta ezt a szakmát,mik tartoznak a teendői közé,mik az előnyei és hátrányai a szakmának?

Beszámolóhoz kell és lehet hogy én is ezt az ágát választom a szociális pályának....:)Köszi a válaszokat.


2009. okt. 1. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem még az is érdekelne, hogy létezik-e olyan ember akinek ilyen végzettsége van és ebben a szakmában is dolgozik. Valamint, ha munkáltató akkor fel venne-e egy ilyen végzettségű embert. Sokáig voltam szocpedesek között, de egyet sem ismerek akinek lenne munkája, mind másoddiplomázik, vagy munkanélküli.
2009. okt. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én harmadéves vagyok szocpeden. Őszintén szólva csak kizárásos alapon kerültem erre a szakra. Emberekkel akartam foglalkozni, meg diplomát szerettem volna...

A szakma sokrétű...: [link] Röviden.

2009. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én azért választottam ezt a szakmát, mert szerintem nagyon érdekes dolgokat lehet tanulni(viszont nem egy könnyű szak). Igaz, borzasztó nehéz elhelyezkedni vele. Nagyon sokrétű, akár gyermekotthonban, lakásotthonban, családsegítőnél, börtönben, gyámhivatalnál stb-nél el lehet vele helyezkedni, mindez munkahely lehetőség kérdése.

Ha empatikus személyiség vagy, szereted az emberek közelségét, illetve nem ítélsz meg senkit etnikum, illetve szociális háttér alapján, akkor válaszd cs ezt a szakot.

2010. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, a kérdés nem az volt,hogy milyen lehetőségeid vannak elhelyezkedni vele, mert nézd egy mezei pedagógia diplomával is el lehet ezeken a helyeken helyezkedni. Engem az érdekelt volna, hogy gyakorlatban , tehát a való életben hol helyezkedtek el vele. Mert valljuk be, nem túl sok foglalkoztatott szocpedagógus van.
2010. ápr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!