Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetvédelmi mérnökből...

Környezetvédelmi mérnökből állatorvos?

Figyelt kérdés

Jövőre továbbtanulás, és apa mindenképpen azt akarja hogy környezetvédelmi mérnők legyek.

Imádom a Biológiát és a kémiát, valamint állatbolond vagyok így mindenképpen állatorvos szeretnék lenni.

Apa szerint ha elmegyek egy ilyen szakközépbe onnan simán tovább tudok menni állatorvosi egyetemre mert ezeknek a mérnököknek alap a biológia. Apa véleménye nekem nagyon sokat számít, felnézek rá így szeretném megfogadni a tanácsát, bízom benne de kicsit tartok is tőle.

Az év végi, félévi átlagaim mindig jobbak 4 egésznél, ha nem lennék ennyire lusta biztos hogy jobb is lehetne.

Amiket nagyon nem szeretek az az angol, földrajz és irodalom. Ezekkel nem is szeretnék sok mindent kezdeni, angol felső fokú nyelv vizsga és kész, onnantól kezdve nem szeretnék vele foglalkozni.

Szerintetek apa jó tanácsot adott? Ennek a három tantárgynak nagy jelentősége van?


2013. máj. 12. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Az állatorvosit ugyan nehezebb elvégezni, de könnyebben tudnál vele elhelyezkedni, és többet is keresnél vele. Arról nem is beszélve, hogy ha elvégzed a környezetmérnökit, akkor a második diplomát már csak önköltséges formában szerezheted meg, ami az állatorvosi esetében kb. 11 millió forintba kerülne (ha nem csúszol!). Azt pedig te magad mondtad, hogy nem szereted a földrajzot.


Azt a szakot válaszd amelyik jobban érdekel, nem mindegy, hogy a következő 40 évben olyan munkát végzel, amit tényleg szeretsz, vagy pedig olyat amit ráderőltettek.

2013. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha csak olyan szakon tanulnék középiskolába?

Nem tudok hova menni, gimnáziumba nem szeretnék, vagyis nem tanácsolják szakközepekben van kereskedelem, egészségügy, infó, inkább sportos, többcélú, ez a mérnökös és kifújt. Onnantól lefele jönnek azok akiket sehova nem vettek fel és szalámit szeletelnek...

2013. máj. 12. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Úristen!!!

Nem tudom, felnőtt emberek hogyan képzelhetik, hogy ha környezetvédelmi szakot végez a gyerekük, akkor lesz munkájuk és fizetésük... Apám is ezt gondja amúgy.

Felnőtt emberek...


Menj állatorvosira!

2013. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De nem tudok. Két iskola van itt ami valahogy tanítja is a biológiát...az egyik nagyon nem szimpatikus, nem mennék oda. A másik egyházi iskola sokan nem szeretik...ennyi.

Van még nyelves, humán, szintén még egy egyházi gimnázium és szerintem ennyi.

Így ez az egy iskola maradt, ahova még talán szívesen is járnék és jó híre van. Legjobb szakközép a megyénkben.

2013. máj. 12. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan sulit válassz, ahol jó a biosz és a kémia oktatás. Ezeknél a tárgyaknál hatalmas előny, ha több óraszámban tanulod őket.
2013. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amire Neked szükséged lesz, az biológia és kémia felsőfokú érettségi,90% körüli eredményekkel, valamint nyelvvizsga.

De azért fontos, hogy minden tantárgyból jó jegyeket kell szerezned, bár nem tudom, hogy számítódik most a felvételi pontszám, de szerintem ezeknek az átlaga is fontos.

És ne haragudj, de nem lehetsz lusta.. ha tényleg állatorvosira szeretnél menni, akkor apait- anyait bele kell adnod! Hidd el, én is ott végeztem, és nem lesz elég az, hogy csak úgy tanulgatsz valamennyit. Ez az ország egyik legnehezebb egyeteme, óriási túljelentkezéssel.

Egyébként szerintem ez a Te jövőd, Neked kell eldöntened, mit akarsz vele kezdeni, nem az Apukádnak, hiába akarna jót.

2013. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom, hogy rengeteg munkával jár, eldöntöttem hogy jövőre mindenképen befejezem ezt a lustaságot és rá kapcsolok a tanulásra. Ezzel már most is próbálkozom sajnos elrontottam mar pár dolgot, de négyesnél rosszabb jegyem biztos nem lesz.
2013. máj. 14. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!