Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy állatorvos...

Mi kell ahhoz, hogy állatorvos legyek?

Figyelt kérdés
Tanulmányi átlag, iskolák, nyelv vizsgák...stb. És milyen egyetemre kell mennem? Most gimiben vagyok 9.-es 4-es átlaggal.

2013. máj. 9. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Biológiából kell érettségi, és esetleg kémiából is. A szent istván egyetem minden évben tart érettségi felkészítőt. Nyelvvizsga már kötelező a diplomához, nem árt ha a középiskolai évek alatt megszerzed.

Itt találsz infot: [link]

2013. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. máj. 9. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Biológia és kémia/fizika emelt szintű érettségi. Ergó nem csak biológia és mellé lehet kémiát is ha akarsz, hanem a biológia emelt mellett kötelező egy kémia vagy fizika emelt a bejutáshoz.
2013. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 9. 15:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biológia és kémia emelt szintű érettségi mindenképpen kell, a fizikát nem fogadják el. Egy állatorvosi van Magyarországon: a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara Budapesten. Legalább középfokú nyelvvizsga erősen javasolt, mivel a diplomához úgyis kell, és egyetem mellet nem igazán van ideje az embernek még ezzel is foglalkozni, szóval jobb, ha hamarabb megvan. Elég magas a ponthatár, ezért nagyon jó átlag és érettségi kell a bekerüléshez (én kitűnővel végeztem, és az érettségim is az lett, a matek, a töri, a kémia és az angol 90% felett sikerült, az emelt biosz lett 84%, a magyar pedig 88%, így 17 ponttal lett nekem több, mint a felvételi ponthatár). Készülj fel, hogy nagyon sokat kell tanulni, és szorgalmasnak kell lenni, ha be akarsz kerülni, és ez nem lesz másként az egyetemi évek alatt sem: minden vizsgaidőszakért meg kell küzdeni. Nagy elhivatottság kell hozzá, hogy az ember végig tudja csinálni. Sok sikert kívánok!
2013. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt többet is megtudhatsz az egyetemről:


[link]


[link]

2013. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bogi Varkonyi válasza:
Sokat tanuljál!!
2013. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!