Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem van gyógyszerés...

Mennyi esélyem van gyógyszerészként nem patikai munkát kapni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg gyógyszerészetire fogok menni, mert érdekel is, és mindenki helyesli. A lehetőségeket és a fizatést sokan dicsérik, ami elég ritka manapság, ugyebár... De nem akarok patikában dolgozni. Mennyi esélyem van mondjuk gyógyszergyárban, kutatásban, vagy kórházban elhelyezkedni?És a rendőrségnél alkalmaznak gyógyszerészeket?

2013. máj. 6. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Van rá esélyed bőven, mivel a gyógyszerészeket mindenhol nagyon keresik. Egyik ismerősöm is gyógyszerésznek készül (utolsó félév) és a gyakorlati helyén már célozgattak rá, hogy lenne-e kedve ott dolgozni... stb.

Kórházban is lesz esélyed dolgozni, úgy tudom ott már kutatások is vannak, ami sokkal izgalmasabb egy patikai munkánál.

2013. máj. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. máj. 7. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia - először is gratulálok a döntésedhez, szép és érdekes pályát választottál, bár az oda vezető út nem lesz túl egyszerű :) Nem írtad, hogy hol szeretnél végzés után elhelyezkedni ill. hogy az egyetemet hol végeznéd - ez a kettő nagyon befolyásolja egymást. Bár imádom a szegedi egyetemet, de ha nem a közforgalmú patika érdekel, akkor a pesti SOTÉt ajánlanám: itt az oktatás szerkezete a többi egyetemhez képest jobban fókuszál az egyéb irányú elhelyezkedésekre is, ill. már egyetem alatt alakíthtsz ki olyan kapcsolatokat, esetleg szerezhetsz ösztöndíjat, amivel végzés után felvesznek a vágyott helyre. Budapesten jelenleg kb. lehetetlen patikában vagy kórházban elhelyezkedni - nem tudom, hogy az első válaszadó ismerőse hol volt gyakorlaton, ill. hogy Te hol szeretnél majd dolgozni, a főváros _nagyon_ .. nagyon-de nagyon telített lett az utóbbi 1-1,5 évben, így sem a fizetések, sem a lehetőségek nem olyan jók, mint régen voltak. Vidéken állítólag még mindig nehezen találnak gyógyszerészt - jómagam pesti lévén viszont erről nem tudok érdemben nyilatkozni. Ez azonban már csak azért se szegje kedved, mert mire végzel, addigra lehet hogy megint teljesen más lesz az álláspiaci helyzet :)


Minden, az általad felsorolt karrier célhoz _nagyon_ fog kelleni a magabiztos szakmai angol, ill. jó ha beszélsz még egy nyelvet középszinten. Ha a hazai gyógyszeriparban szeretnél dolgozni, akkor a második nyelv mindenképpen legyen orosz (a Richteres, EGISes állások felénél legalább előnyt jelent). Gyárban relatíve könnyű elhelyezkedni, sokrétűek a lehetőségeid (én pl. jelenleg gyógyszergyár kutatás-fejlesztésén törzskönyvezek). A kórházi és klinikai gyógyszerészet telített, vacakul fizet, de szakmailag nagyon szépe terület - ha ez minden vágyad, akkor azért előbb-utóbb biztosan el tudsz helyezkedni ebben is. Kutatni meg bárhol lehet, de akár az egyetemen is maradhatsz PhDzni, vagy azt MTA-ra is elmehetsz relatíve elég könnyen. Amit nem említettél, érdekes és országszerte könnyű vele állást találni, az a klinikai monitor. Jogsi és alapos vezetés rutin kell hozzá: kórházakat kell végiglátogatni és a klinikai gyógyszerkipróbálási kísérleteket menedzselni. Közigazgatásban is alklamaznak gyógyszerészeket, bár az is elég vacak fizu, ill. rendre elfelejtik, de ott a teljes állatgyógyászat, ami szintén a lehetőségek tárháza. A rendőrségnél ha jól tudom, egyetemi szakértőket alkalmaznak (pl. a növénytan tanszék tanárunkat rendszeresen megbízták feladatokkal), ill. van lehetőséged egyetem mellett TDKzni az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet tox. laborjában - na Ők mérnek még pl. véralkohol mintákat a rendőrségnek. A "klasszikus" NCIS-es értelemben úgy tudom nem alkalmaznak gyógyszerészt.


Jó hosszú válasz lett, de összességében ha szeretnél elérni valamit és kitartóan küzdessz a megvalósításáért, az gyógyszerészként jó eséllyel sikerülni fog. Egyetem alatt próbálj meg minél többféle dolgot kipróbálni, hogy lásd, mi érdekel, ill. mivel elég zárt szakma vagyunk, próbálj meg tanároktól, a gyakorlati helyes ismerősöktől, tanároktól érdeklődni állásokról/olyan ismerősről, aki olyan területen dolgozik, ami érdekel és lehetőleg már egyetem alatt kezdj el ebbe az irányba orientálódni (lásd TDK munka).

2013. máj. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú és kielégítő választ, nagyon sokat segítettél vele. Ami a nyelvet illeti: felsőfokú angol és középfogú nyelvvizsga lesz meg, oroszt egyelőre nincs lehetőségem tanulni. Eddig is a SOTE volt az elsődleges célom, bár fölmerült az is, hogy Debrecenben maradok. A DE GYTK-ról tudsz valamit? Elsősorban a kutatás érdekelne, és nagyon szeretem Pestet, de nem bánnám, ha nem ott kellene élnem, és dolgoznom. És még az is szempont, mivel lány vagyok, hogy mindenképpen szeretnék családot.
2013. máj. 8. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:
A debreceni egyetemen 5 éve még elsősorban szegedi tanárok tanítottak, akik SZTE-ről jártak fel órát adni. Maga a kar nem túl kiforrott, a második legfiatalabb gyógyszerészkar itthon és bár családias a hangulata, az orvosokkal sok óra közös, de a munkaadóknál elég rossz a megítélése (Debreceni Egyetem = diplomagyár sztereotípia.. személyes tapasztalat: a DE-n végzett 3 vegyész ill. 1 gyógyszerész kollégáim szakmailag valóban nullák, de ez nem tudom mennyire az alma materüknek tudható be :) ). Mivel DOTÉs személyes tapasztalatom nincs, így a kutatásról nem tudok érdemben nyilatkozni, ipari álláslehetőség viszont elvileg Debrecenben is lenne (Teva, Richter). Ha a kutatás érdekel, akkor viszont tényleg úgy gondolom, hogy csak Pestet ajánlom jó szívvel, főleg azért, mert nagyon sok tanár akadémiai tag, remek kapcsolatrendszerük van és az érdeklődő, tehetséges diákoknak (TDK!) szívesen segítenek, ill. nem csak az egyetemi kutatásban lehet elhelyezkedni, hanem a kapcsolataik révén "globálisan" (pl. MTA kutatóintézetek, budakalászi gyógynövénykutató, Richter/EGIS/Teva kutatás + fejlesztés osztályai) ill. külföldi ösztöndíjakat szerintem itt lehet a legeredményesebben megpályázni. Hogy azért ellenérvet is mondjak, ami teljesen személyes: a diákélet a SOTÉn lehangolóan pocsék és felszínes, össze sem lehet hasonlítani a három másik vidéki egyetemével. Szerintem ezeket mérlegelve dönts :)
2013. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hú, az előttem szóló tényleg profin összefoglalta. :)

Annyit tennék még hozzá, hogy már az egyetem során érdemes ipar/kutatás felé orientálódni. A másod- és harmadév végi nyári gyakorlatnál tudod szabadon megválasztani, hová mész, ezt érdemes kihasználni (a záróvizsga előtti fél év kötelező patikázás).

Egyrészt tudsz tájékozódni, másrészt később az önéletrajzodba be tudod tenni, első álláskeresésnél jól jön. Meg a témába vágó szakdolgozat is persze.

2013. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!