Milyen szakra menjek, ha angol fordító szeretnék lenni?
A nyelvszakot (anglisztika, amerikanisztika) nem ajánlják, mondván, hogy az nem nyelvtanfolyam, és főleg irodalmat, történelmet, nyelvészetet stb tanítanak, amivel nem sokat lehet kezdeni, mármint az álláspiacon.
Olyat olvastam viszont, hogy amilyen speciális szaknyelven fordít majd az ember, olyan szakot ajánlott elvégezni. De az egyik az, hogy ezt előre úgysem tudja az ember. A másik meg, hogy aki humán beállítottságú, és maga a nyelv érdekli nagyon, az végezzen el pl egy orvosi egyetemet, vagy jogi egyetemet, vagy akármilyet, csak mert annak a szaknyelvén akar majd fordítani? Azért ahhoz nagyobb elhivatottság kell. Nem tudom elképzelni, hogy pl orvosnak tanuljak, végig azzal a tudattal, hogy soha nem fogok gyógyítani, csak azért kell konyítanom a szakmához, hogy majd ne fordítsak hülyeségeket. (Írták itt a fórumon, hogy meglátszik a munkáján, ha egy fordító nem szakmabeli, "csak" a szakma szókincsét megtanulta a felsőfokú nyelvtudásán felül.)
Mi alapján kell ilyenkor választani? Hogy van ez a fordítóknál?
Minden kétséged ellenére: angol szakra. Specializálódni később is lehet, senki nem úgy lesz fordító, hogy akkor én most negyven évig orvosi szakkönyveket fordítok. Megfordítva: az orvosi egyetemet szintén nem azért végzik el, hogy szakfordítók legyenek.
Amúgy léteznek szakmai szótárak (Oxfordnak egy egész vagon), azokat bármikor segítségül lehet hívni, ha egy speciális szöveggel kell dolgozni.
Anglisztika, különben nem találsz sehol tolmács- fordító képzést.
Hidd el, kell az irodalom, nyelvészet, történelem ahhoz, hogy fordító lehess.
Vannak még kamutanfolyamok több százezerért, ezeket el lehet felejteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!