Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A csaknem reménytelent válassz...

A csaknem reménytelent válasszam vagy amelyik nem tetszik?

Figyelt kérdés

A karunkon belül két lezárt félév után lehet szakot váltani.

A feltételeknek meg fogok felelni, és e félév végével lesz meg a két lezárt félév.

A mostani szakom érdekel. Kb. kicsi korom óta mozgat meg a dolog, sok más érdeklődési körömet is magában foglalja. Úgyhogy biztosan szeretném. Ugyanakkor csaknem lehetetlen ilyen végzettséggel szakmában elhelyezkedni.

A másik szakkal könnyű elhelyezkedni, de totál hidegen hagy. Még annál is jobban hidegen hagy. Kb. utálnám.


2013. ápr. 14. 19:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
privibe sem írod meg ? :D
2013. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Minden egyetemen két sikeres félév után lehet csak

változtatni

2013. ápr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz

Egészségügy?

2013. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha ilyen "rébuszokban" írsz, sajnos nem tudunk

hozzászólni (meg tanácsot adni)

2013. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Ha két szakirányt nem akarsz választani, akkor szóba jöhet pl. az, hogy a szabad kreditjeidért a téged érdeklő szakirány tárgyait veszed fel, "a papír miatt" pedig a másikra szakosodsz.


Amikor nekem kellett választani, én is a piacképtelen szak mellett döntöttem, ami érdekelt, de sajnos jött egy nehéz helyzet, amikor munkát kellett találnom, szóval elvégeztem mellé egy tanfolyamot, és így már voltak vállalhatóak a kilátásaim. Nem bántam meg, hogy azt tanultam, amit, de azért másoknak nem biztos, hogy ma (nehezebb gazdasági helyzetben) ugyanezt tanácsolnám.

2013. ápr. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Két eltérő szak, köze se olyan sok van egymáshoz.

Tudom, hogy két lezárt félév kell. De nálunk kb. ennyi. Meg 30 kredit, amit elfogadhatnak - de annyi bőven lesz -, meg, hogy az akkori - tehát amikor felvételiztem - ponthatároknak megfeleljek. Ez 242 volt, tehát ez is bőven megvan.

2013. ápr. 25. 18:32
 17/18 A kérdező kommentje:

Leírom a szakokat. Habár baromira nem akarom felfedni magam, de akár úgy se, hogy X ember között valaki, mert ez az X nem túl nagy szám... Meg van, aki tuti felismer, ha ezt olvassa. Több ilyen is.


Mindegy...


Szóval a könnyűipari mérnöki szak, ami nem érdekelne, habár affinitásom lenne hozzá, mert van benne egy kis kreativitás, és elvben bennem is. De nem izgatna a dolog. Mivel évi 20 csomagolómérnök, meg évi 20 papíripari mérnök még hazánkban is kell, ezért szinte biztos elhelyezkedés.

A másik a környezetmérnöki szak, ami szo-szo érdekel meg valamennyire meg is mozgat, de teljesen lehetetlen a szakmabeli elhelyezkedés, végzés után azonnal lehet tagadni a diplomát, hátha úgy hamarabb lesz munkánk.

2013. ápr. 29. 14:23
 18/18 anonim ***** válasza:

Abszolút a "reménytelent " válaszd!!!!! (nehogy már a csomagiolással foglalkozz) A világ elég reménytelen már ilyen szempontból a következő évtizedben hatalmast fordul -vagy vége. Hetesi Zsolt Fenntartható fejlődés- [link]

Hetsi Zsolt fizikus azzal fejezte be az előadását: első lépésben próbáljon mindenki valamilyen kézműves tevékenységet , egyenlőre hobbi szinten elsajátítani.

Ajánlom, biztos vagyok, hogy nagyon fontos lesz a környezet védő és gazdaságos szemléletének kialakítása és a szerint kell tevékenykedni. (privben bővebben írok, ha akarod, itt én sem)

2013. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!